Hz Aliyi Görmek | Rüya Yorumları

Bu Rüyanın Anahtar Kelimeleri: Hz Aliyi


Ahzab Suresi

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada Sûre-i Ahzab’ı tamamen veya kısmen okuduğunu yahut kendi üzerine okunduğunu görmek veya bir başkasından işitmek, Takva sahibi olmaya, kabir azabından kurtulmaya, batıldan uzak durmaya ve salihleri, alimleri sevmeye delâlet eder.

İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: O kimse emanet ehli olur. Ve birinin zayi ettiği şeyi bulup sahibine teslim eder. Yine o kimseye Peygamberlerden birini rüyada görmek nimeti bahşedilir, bilmediği ve beklemediği yerden rızkı gelir ve zafere ulaşır. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Ahzab Suresi

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Rüyada ahzab suresini okuduğunu görmek takva sahibi olmaya, kabir azabından kurtulmaya, batıldan uzak durmaya, dindar kimseleri sevmeye işaret eder. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Ahzab Suresi

Rüya Yorumlama Sanatı

Cafer Sadık: Rüyada Ahzab suresini okumak; hayır işler yapacağınıza…

İbn-i Sirin: Para bulacağınıza ve bunu sahibine iade edeceğinize…

Kirmani: Resul-i Ekrem’i (s. a. a) rüyanızda göreceğinize işarettir.

... Rüya Yorumlama Sanatı

Ahzab Suresi

Rüyalar ve Yorumları

Rüyada bu süreyi veya ondan bir ayeti okudugunu görmek, takva sahibi olmaya, kabir azabindan kurtulmaya, batildan uzak durmaya ve salihleri sevmeye işarettir. ... Rüyalar ve Yorumları

Ahzab Suresi

Rüyaların Anlamı

Ahzab suresini rüyasında okuyan veya dinleyen kimse, dost ve akrabalarina haset edici olur.

Rüyasında enbiyadan birini görür, bilmedigi bir yerden yardım alir. Ümit etmedigi bir haberle karsilasir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada bu süreyi veya ondan bir ayeti okudugunu görmek, takva sahibi olmaya, kabir azabindan kurtulmaya, batildan uzak durmaya ve salihleri sevmeye işarettir. ... Rüyaların Anlamı

Mahzen

Rüyalar Kitabı

Yer altında olan mahzeni rüyada görmek, çocuğuna terbiye veren anneye delâlet eder. Çünkü çocuğun ana rahmindeki kuvvet ve rızkı, rüya sahibinin tükeninceye kadar yiyeceği mahzende saklı olan eşyası gibidir.

Bu sebeple rüyada yıkılıp yok olduğunu veya kapanmış olduğunu görmek, eğer rüya sahibinin hasta annesi varsa, o kadının ölümüne delâlet eder.

Rüyada mahzen içindeki yemeğin ve yiyeceklerin çöp veya toprak olduğunu görmek, hububat ve yiyeceklerin fiatının düşeceğine işarettir. Şimdi zamlar sel gibi akıyor, bunun rüyasını bile görmek, ne güzel. Fakir bir kimsenin rüyada mahzenin yiyecek ve hububatla dolu olduğunu görmesi, hanımın hamileliğine delâlet eder.

Rüyada, mahzende depolanmış yiyecek ve hububat üzerine âteş düştüğünü görmek, o gibi şeylerde kıtlık ve sıkıntı meydana geleceğine delâlet eder.

Rüyada hasta bir kimsenin bilmediği bir mahzen veya çukura düştüğünü görmesi, onun ölümü demektir. Gemide ise, boğulur. Mahzende hurma, şeker veya tatlı gıdaların depo edildiğini görmek, hububat ve yiyecek şeylerin fiyatlarının yükselmesine alâmettir. ... Rüyalar Kitabı

Mahzen

İslami Rüya Tabirleri

Rüyada mahzen görmek, hamile kadına, çocuğunu terbiye eden kadına delalet eder.

Rüyada mahzenin yiyecek ve mahsulle dolu olduğunu görmek fakir için zenginliğe, evli hanım için hamile kalmaya işaret eder.

Bu rüya terbiye veren anaya da işaret eder. Çünkü çocuğun anasının karnındaki kuvvet ve rızkı, rüya sahibinin tükeninceye kadar yiyeceği mahzeninde saklı olan malı gibidir.

Bundan dolayı mahzenin yıkıldığını veya tamamen kapanmış olduğunu gören kimsenin hasta anası varsa ölür.

Rüyada mahzendeki yemeğin çöp veya toprak olduğunu görse hububat ve yiyeceklerin fiyatı düşer.

Bu sebeple de onun mal ve sermayesi gider. Mahzenin yiyecek ve hububatla dolu olduğunu gören kimse fakir ise onun hanımı veya cariyesi hamile kalır.

Eğer mahzen, cami veya tekke içerisinde meçhul olursa yahut o mahzen üzerinde bir takım insanlar toplanmışlarsa ve mahzen de yiyecek ve hububatla dola olmayıp eksik olursa bu eksiklik nispetinde eksiklik ve aşağılık meydana gelir.

Rüyada mahzende kapalı kalmak slkmtl ve üzüntüye işaret eder. ... İslami Rüya Tabirleri

Mahzen

Büyük Rüya Tabirleri

Yer altında mahzen görmek, birisine kefil olacağınıza ve borcu ödemeye yorumlanır.

Bir mahzenin yıkılmış ya da tamamen kapanmış görülmesi, o kimsenin, eğer annesi hasta ise öleceğine yorumlanır. ... Büyük Rüya Tabirleri

Mahzen

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kişinin annnesine yahut hamile kadına; Annesi sağ olan kimsenin rüyada mahzenin harap olduğunu görmesi anasının vefat etmesine, Mahzende bulunan gıda maddelerinin çürümesi kıtlık ve sıkıntıya, Yiyecek ve gıda dolu mahzen görmek herkes için bolluk ve ucuzzluğa, evli erkek için eşinin hamile kalmasına, Mahzendeki gıda maddelerinin üzerine ateş düşmesi pahalılık ve kıtlığa, Mahzene düşmek hasta için vefata, gemi yolculuğu yapan kimse için suda boğulmaya, kara yolcuları için yolun kesilmesine; diğer durumda olanlar için şüpheli ve şaibeli evlere yahut yerlere girmeye delalet eder. Yer altında mahzen görmek, kefil olmaya ve ödemeye işarettir.

Bir mahzeni yıkılmış veya tamamiyle kapanmış görmesi, o kimsenin, hasta bir annesi varsa vefatına işarettir. Yer altında mahzen görmek, birisine kefil olacağınıza ve borcu ödemeye yorumlanır.

Bir mahzenin yıkılmış ya da tamamen kapanmış görülmesi, o kimsenin, eğer annesi hasta ise öleceğine yorumlanır. Kendinize olan güveninizi kaybedeceğiniz anlamına gelir.

Başarılı olmak istiyorsanız, güçlü olmanız ve kendinize güvenmeniz gerekiyor. Yaklaşan sıkıntı, güçlüktür. Mahzen aydınlık ise sıkıntı kolay geçer.

Rüyada mahzen görmek, hamile olan anaya işarettir.

Bundan dolayi rüyada mahzenin yikildiğini veya tamamen kapanmis gören kimsenin hasta anasi varsa ölür. Veya ö kimsenin yaninda hamile bir kadın varsa dogar.

Ancak rüyada o hamile kadınin ölümünü kuvvetlendirecek bir durum da görülmüs ise, o halde mahzenin kapatilmasi o kadınin ölmesiyle defnedileceğine işarettir.

Eğer hamile kadınin ölümünü kuvvetlendirecek baska bir hal görmemis ve rüya sahibinin uyanikken o mahzende yiyecek ve tahili varsa, onlari satacağına işarettir.

Rüyada mahzendeki yemeğine çöp veya toprak görse hububat ve yiyeceklerin fiyati düser.

Bu sebeple de onun mal ve sermayesi gider. Mahzenin yiyecek ve hububatla dolu gören kimse fakir ise, hanimi hamile kalir. Mahzendeki yiyecek ve hububata ates düstügü görülse, hububat gibi seylerde kitlik olur. Veya çekirge gibi zararli seylerin çikacagindan korkulur.

Bir kimse mahzende bulunan mallarin hurma vey gibi seyler görse, mahzende bulunan hububat ve yiyecegin fiyati hurma ve sekerin fiyati gibi yüksek olur.

Bilmedigi bir mahzen veya çukura düstügünü gören kimse hasta ise, ölür. Gemide ise, bogulur. Yolculukta ise, yolu kesilir.

Düsmanlik halinde ise, hapsedilir.

Eğer anlatilan hallerden birisi yoksa, içine girilmesi mekruh olan bir hamama veya zina yapan bir kadınin evine girer. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Şarap Mahzeni

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Rüyada bir sarap mahzeninin içinde bulundugunuzu görmeniz, beklemediğiniz sevindirici bir haber almaniza delalet eder. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Şehzade

Rüyalar Kitabı

Rüyada bir Osmanlı şehzadesi görmek, izzet ve şerefe, kuvvet ve kudrete ve güzel bir isimle anılmaya delâlet eder. ... Rüyalar Kitabı

Şehzade

İslami Rüya Tabirleri

Rüyada şehzade görmek, gelecekte çok başarılı olacağınıza yorumlanır. ... İslami Rüya Tabirleri

Şehzade

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada şehzade görmek, gelecekte çok başarılı olacağınıza yorumlanır.

Rüyada şehzade görmek, gelecekte çok başarılı olacağınıza yorumlanır.

Rüyada şehzade görmek; mevki ve itibarınızın artacağına işarettir. ... Büyük Rüya Tabirleri


Benzer Aramalar