Rüya Tabirleri Sitemize Hoşgeldiniz

En Çok Görülen Rüya Sembolleri

Çıplak Elbisenin yanmas Kiz görmek Dağ Rüyada kaz görmek Kız Diş Ayı Köpek Cami kapısı Göl Yağ Göl görmek Rüyamda yılan gördüm ne demek Ölü Namaz kılmak Namaz kıldırmak Yılan Abdest hane kapısı Dükkan Rüyada yılan görmek Kıskançlık, Cam kırılması Rüyada elma görmek Ördek Ruyada ölmüş birini gormek " order by 1-- - Sabah karanlığı Akşam namazı Ruyada ölmüş birini gormek ") order by 1-- - Kor halİne gelmİŞ odun ölmüş babasını görmek ,rüyada aile görmek Açık elbise Ruyamda kömürler ıslanmış ,sulu bir sekilde soba yakmaya çalışıyordum ama kor halinde yanıyor du Halı Rüyada y Sınıf Ağaç Arkadaşlar Altın Ağlamak Porselen yemek takımı Bayramlaşma Görücü Melek Kaş Dizlik Çiş Örmek

İslami Rüya Tabirleri ve Rüya Yorumları Sözlüğü

Rüyalar İslâm’a göre rüya üç çeşittir.

Salih rüya,
Şeytanî rüya,
İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya.

Şeytanî rüya şeytanın, insanı korkutup üzüntüden üzüntüye sevk etmek için, uyku halinde insanın kalbine verdiği vesveseden ibarettir. Peygamber (sav) şöyle buyurur: Sizden biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allah’tandır. Bunun için Allah’a hamd edip rüyasını söylesin. Hoşuna gitmediği bir rüya görürse o şeytandandır. Şerrinden Allah’a sığınsın ve onu kimseye de açmasın. Yoksa kendisine zarar verecektir.

İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya ise. insan bir şeyle meşgul olup onunla fazlasıyla ilgilendiği için hakkında rüya görür. Peygamber (sav) bir hadiste şöyle buyurur: Rüya üçdür. Allah tarafından olup müjde veren salih rüya, üzüntü verip şeytandan gelen rüya ve insanın kendi kendine bir şeyler söyleyip tasavvur ettiğinden meydana gelen rüya.

Yûsuf sûresinde zikredilen Hz. Yusuf (as)’ın rüyasıyla ilgili âyet ile yukarda zikredilen hadisler bunu ifade ediyorlar. Rüyaların içinde hak rüyalar vardır. Ancak her rüya haktır ve her tabir de doğrudur, denilmez. Rüyaya göre hareket ve rüyaya istinad etmek doğru değildir. Hatta fıkıh kitapları beyân ediyorlar: Şeytan her ne kadar Peygamberin suretine giremezse de Şaban’in yirmi dokuzunda Peygamber (sav) herhangi bir kimsenin rüyasında yarın Ramazan’ın birinci günüdür oruç tutunuz diye emretse de bu rüya ile amel edilmez. Çünkü, rüya ilim olmadığı gibi zabt da edilmez.

Rüya ve İlham ile Amel Etmek

Rüyalar ve İlhamlar; Rabbani ve Rahmani, Şeytani ve Nefsani olabilirler. Bu sebeple aralarını iyi belirlemek gerekir. İslam uleması bu konularda şu üç şartın yerine getirilmesi durumunda amel edilebileceğini, ama hiç kimseyi zorlamanın doğru olmadığını belirtirler.

Görülen rüya veya ilham, dinimizin emirlerinden birini kaldırıcı veya yasaklarından birini de helal edici cinsten, yani dine aykırı ve sünnete zıt olmayacak.

Rüya veya İlham güvenilir, herkesin itimat ettiği, Ebu Hanife, Şafii, İmamı Rabbani, İmamı Gazali gibi kişiler olmalıdır. Herkes o zatın yalan söylemeyeceği ve dinin esaslarını hakkıyla bilen ve yaşayan birisi olduğunu kabul etmelidir.

Rüya ve İlhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemeli. Sadece tavsiye edilebilir. Rüyalar ve ilhamlar birer ikazdır, irşattır. Bağlayıcı ve zorlayıcı olamaz. Bu rüya ve İlhama uyanlar ayıplanmayacağı gibi, uymayanlar da ayıplanmaz.


Genel Bilgiler
Ortak Rüyalar
En Son Aranan Rüyalar

Rüyada baldızla ilişkiye girmek

Rüyada mastürbasyon yaparken baba ya yakalanmak

Rüyada erkek kardeşi sikmek

Kadın

Rüyada kız kardeşle cinsel ilişkiye girmek istemek

Baldızla ilişkide kocasına yakalanmak

Birisinin ağzinda bakir anahtar görmek

Torun ağzinda bakir anahtar görmek

Erkek kardeşi yarı çıplak görmek

Rüyanda beyaz vazo almak

Yujiyun.cn

Rüyada hayvanın tevhid okuması ne anlama gelir

Uzanmak

rüyada çiçeklerin selam vermesi

Rüyada birbirini yan çıplak leylekler ne anlama gelir

Rüyada tüyleri yolunmus birbirini yiyen leyler ne anlama gelir

Kuzenim çıplak görmek

A‘la

Gövercin

Penis kanaması

Bacak boyunu karşıla olculmesı

Rüyada bacak boyunun el karısıyla ölçülmesi

Rüyada uyuz olduğunu görmek

At penisi

Hamile qadınin alça yemesi

Cinlere duha süresini okumak

Olmuş biri tabutun rugardanucmasi

Siren görmek nedir

Rüyada siren görmek nedir

Kesildikten sonra kurbanın tekrar ayaklanmasi

Rüyada karının aldattığını

Rüyada karısını

Rüyada çörek otunu yerden toplamak temizlemek

Gri takim

Ruyada-duman-ve-arkasind ev-gorup-acil-haber-vermek

Yabancı erkek cinselorganı

Masaj yapmak

Evimde tanimadigim birkadinin dolaştığını gormek

Ruyada köpek e tecavüz edeni

Olmus babanın yanında köpek görmek

Sakız

Böbrek

Bıçaklı tehdit

Rüyada hap görmek

Ruyada karimi lezbiyen gordum

Zenci kadinin yanastigini gormek

Rüyada hamile kadının fındık taşımadı

Birinin köpeğe tecavüz etmesi ne anlama gelir

Rüyada çayırda uçak görmek

Kağıttan kuş yapmak