Rüyalar ve Yorumları | Muabbir

Rüyada jale görmek, gözyasi ile yorumlanır.

Rüyasında bir bitki veya bir çiçek üzerinde sebnem görmek, bir seyden sikilarak veya üzülerek gözyasi dökeceğine yorumlanır. Kiragi da tabir ettigimiz jale veya sebnemi, çimenler üzerinde yaygin bir sekilde görmek, o yerde genel olarak herkesin hüzünlenecegi ve aci duyacagi bir olayin meydana geleceğine işarettir.

Rüyaların Anlamı | Müslim

Şebnem yahut çiy de denen, gece meydana gelip, sabahleyin çiçekler üzerinde görülen su damlacıklarını görmek, beklenmedik sevinçli haberlere ve sevinç gözyaşlarına delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Çiy. ) Rüyada jale görmek, gözyaşı ile yorumlanır.

Rüyasında bir bitki veya bir çiçek üzerinde şebnem görmek, bir şeyden sıkılarak veya üzülerek gözyaşı dökeceğine yorumla-nir. Kırağı da tabir ettiğimiz jale veya şebnemi, çimenler üzerinde yaygın bir şekilde görmek, o yerde genel olarak herkesin hüzünleneceği ve acı duyacağı bir olayın meydana geleceğine işarettir.


Jale | Rüya Yorumları

Bu Rüyanın Anahtar Kelimeleri: Jale


Çiy, Jale

İslami Rüya Tabirleri

Cafer Sadık: Rüyada çiy/ jale görmenin beş tabiri vardır:

1-Bela

2-Husumet

3-Ordu

4-Kıtlık

5-Hastalık

İbn-i Sirin: Bulunduğunuz semte çiy düştüğünü görmek; bölge halkının yönetimden yana sıkıntı yaşayacağına…

Çiyle beraber yağmur yağdığını, rüzgar estiğini ve şimşek çaktığını görmek; bulunduğunuz bölgede kıtlık ve açlık olacağına işarettir.

Kirmani: Çiyle birlikte yağmur yağdığını görmek; bolluk ve emniyete…

Çiyle birlikte şimşek çaktığını görmek; yöre halkının birtakım sıkıntılar yaşayacağına işarettir.

... İslami Rüya Tabirleri


Benzer Aramalar