Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi | Cumhur

Rüyada kaş, genellikle iyiye, işlerin ve sağlığın düzeleceğine yorumlanır.

Rüyada kaş, genellikle iyiye, işlerin ve sağlığın düzeleceğine yorumlanır.

Rüyada kaş görmek, gelecekte birtakım zorluklarla karşılaşacağınızın işaretidir. Sıkıntıdır.

Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslam Alimi

Rüyada erkek için kaş, ahlâk ve huyun güzelliği, din, emanet ve vakarındaki mertebe ile tâbir olunur. Çünkü kaş, gözün zineti ve süsüdür.

Denilmiş ki: Kaş, bir yaydır ki, onun okları güzel kimselerin bir an nazar etmelidir.

Rüyada kaş görmek, bazı kere anaya-babaya, iki çocuğa, yahut iki ortağa, iki zevceye, iki vekile veya iki kapıcıya delâlet eder.

Rüyada kaşların çatma olduğunu görmek, ülfet ve muhabbete işarettir.

Bunun aksini görmek, tâbirin hilâfınadır.

Rüyada kaşların haddini tecavüz etmeden fazla olarak görülmesi, onların delâlet ettiği kimselerin halinin güzelliğine alâmettir.

Rüyada iki kaş, dince mertebeye, kaşlarda meydana gelen iyilik rüya sahibinin huy ve âdetine ve dinini korumasına delâlet eder.

Bazı kere de kaş görmek, kapıcı, vali, vasi ve koca gibi gözün delâlet ettiği şeylerin muhafazası üzerine delâlet eder.

Rüyada iki kaşının yeniden bittiğini görmek, ya kendisinin veya akrabadan birinin iki kızı dünyaya geleceğine işarettir. Kaş görmek şu vech ile de tâbir olunur: a) Mal, b) Zinet, c) Kız evlat, d) Uzun ömür.

Rüyada kirpiklerin uzadığını görmek, izzet, şeref ve hayırlı evlat ile tâbir edilir.

Rüya Yorumlama Sanatı | Ulema

Rüyada kaş görmek ahlak güzelliğine işaret eder. Kaim ve siyah kaş görmek düşmana, ince ve güzel kaş görmek güzel bir kadınla tanışmaya; çatık kaş dostluk ve sevgiye, beyaz kaş uzun ömre; rüyada kaşların yeniden çıktığını görmek kız evlada yorumlanır.

İki kaş dince mertebeye, kaşlarda meydana gelen iyilik ve kötülüğe rüya sahibinin huy ve adetine ve dinini korumasına isabet eder.

Rüyalar ve Yorumları | Muabbir

Rüyada kaş, genellikle iyiye, işlerin ve sağlığın düzeleceğine yorumlanır.

Rüyaların Anlamı | Müslim

İbn-i Sirin: Kaşlarınızın düzgün ve eksiksiz olduğunu görmek; süsünüzün eksiksiz olacağına…

Kaşlarınızın döküldüğünü görmek; bunun aksine tabir edilir

Kirmani: Kaşınızın olmadığını veya döküldüğünü görmek; bir iş yapmaya teşebbüs edeceğinize, ama adınızın o işle kötüye çıkacağına…

Kaşınızın var olduğunu veya dökülmediğini görmek; yapacağınız işle adınızın iyilikle anılacağına ve bu işin, dininizin yararına olacağına…

Kaşınızın ağardığını görmek; ilminizin çoğalacağına, ama malınızın azalacağına işarettir.

Cabir Mağribi: Kaşınızdan bir telin döküldüğünü, bir telin de yolunduğunu görmek; malınızın ve makamınızın azalacağına, dini inancınızın da zarar göreceğine işarettir.

Çağdaş Ulema: Kaşlarınızın kalın olduğunu görmek; mutluluğa…

Kaşlarınızın ince, yanmış veya dökülmüş olduğunu görmek; zarara işarettir.


Kas Görmek | Rüya Yorumları

Bu Rüyanın Anahtar Kelimeleri: Kas


Ağaç Çanak Veya Kaşık

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Elinden çok hayır gelen bir kadınla tabir edilir.

Ağaç kap dünyalığa ve yolculukla elde edilecek mala, Geçim için gerekli tedbirleri almaya delalet eder.

Rüyada agaç bir çanak görmek, iyi huylu ve elinden is gelir bir yardımci veya hizmetçi ile yorumlanır. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Ağaç Çanak Veya Kaşık

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Rüyada görülen agaç kap dünyaliga ve yolculukla elde edilecek mala. Çanaklar ve taslar her nasil olursa olsun, insanin geçimi için tedbir, almaya delalet eder. Çanak veya parmaklarini yaladiğini gören kimsenin rizkinin tükenmesine ve ecelinin yaklasmasina delalet eder.

Bir kimse rüyada birçok insanlarin büyük bir çanak veya büyük bir kap etrafinda toplandiklarini görse, o kimseler kir ve köy halkindan iseler, o kablar onlarin tarla ve arazilerine, eğer muharip iseler, onlarin harpte düsmana münafiklikla idare etmelerine ve yemegin asli ve miktari nisbetince harp meydaninda erlerin mücadele ile tahrik etmelerine delalet eder.

Eğer alim iseler ve yemek de tatli ise onlarin ilim için toplanmalarina delalet eder.

Eğer onlar fasik ve günahkar kimseler ise ve yemekte balik ve kokmus et olursa, onlarin zina yapan bir kadın yaninda zina yapmak için toplanmalanna delalet eder. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Akasya

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Rüyada Akasya görmek, iyi habere alâmettir.

Akasya ağacının altında oturduğunu görmek, emellerine kavuşmaya delâlet eder.

Akasya ağacından bir dal kopardığını görmek, bir iş için bir başka yere başvurmağa işarettir. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Akasya

Rüya Yorumlama Sanatı

Rüyada akasya ağacı görmek hayra yorumlanır. Yüksek mevkide kişilerle dostluk kuracağınıza, arzularınıza kavuşacağınıza işaret eder. ... Rüya Yorumlama Sanatı

Akasya

Rüyalar ve Yorumları

İyi haber alınacağına işarettir. ... Rüyalar ve Yorumları

Akasya

Rüyaların Anlamı

Yaşanan sıkıntıların sona ermesine, iyilik sahiplerine ya da bir şeyi iyi ve hoş gördüğü halde onu yapmamaya delalet eder. İyi haber alınacağına işarettir.

İyi haber alınacağına işarettir.

Rüyada görülen akasya, murattir.

Akasya ağacının altinda oturdugunu gören, isteklerine kavusur.

Akasya dali kopardiğini görmek, bir is için bir yere basvurduguna işarettir.

Rüyada akasya ağacı görmek Yüksek makama sahip kimselerle dostluk iliskileri kuracağiniza işarettir. Yaşanan sıkıntıların sona ermesine, iyilik sahiplerine ya da bir şeyi iyi ve hoş gördüğü halde onu yapmamaya delalet eder. ... Rüyaların Anlamı

Deve Kasabı

Rüyalar ve Yorumları

Rüyada elbiseleri kirli, paslı ve elinde bıçak olduğu halde deve kasabı görmek, insanları helak eden kimseye işarettir.

Eğer kasabın elbisesi pâk ve temiz ise uzun ömre delâlet eder.

Rüyada kasabı zayıf bir halde görmek, akıbetin gü­zelliğine delâlet eder.

Bu rüya bazı kere de geçimin zorluğu ile tâbir olunur. ... Rüyalar ve Yorumları

Dünyanın Yedi Harikası

Büyük Rüya Tabirleri

Bir daha yapilmalarina imkan olmadigi için eski insanlarin acaib-i seb'a (yedi büyük eser) dedikleri eser-lerden birini rüyada görmek, hayal ettigi bir seyin hakikat olacağına delalet eder.

Bir rivayete göre de; yakın zamanda çok sevindirici haberler alacağına işarettir. ... Büyük Rüya Tabirleri

Dünyanın Yedi Harikası

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Bir daha yapılmalarına imkan olmadığı için eski insanların acaib-i seb'a (yedi büyük eser) dedikleri eserlerden birini rüyada görmek, hayal ettigi bir seyin hakikat olacağına delalet eder.

Bir rivayete göre de; yakın zamanda çok sevindirici haberler alacağına işarettir. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Fıtır Sadakası

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada fitir sadakasi verdiğini veya aldiğini görmek, borcu varsa kurtulacağına, hasta ise sifa bulacağına delildir. ... Büyük Rüya Tabirleri

Kafkasya

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyasında kendisini Kafkasya'ya gitmis gören kisinin, basi durup dururken derde girebilir, bu nedenle çok dikkatli olmasi gerekir. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kapı Halkası

Rüyalar ve Yorumları

Bir kimsenin rüyada kapı halkası görmesi, karı koca arasında namuskârlığa ve iffete, ortaklar arasında anlaşmaya ve iki düşman arasını ıslâha delâlet eder.

Bazı kere de rüyada kapı halkası görmek, namaz kılmak, zekât vermek, inanç ve itikatta doğru yolu bulmak gibi dinî emirlerin kendileri ile tamam olduğu ve yerine geldiği şeylere delâlet eder.

Rüyada kapı halkalarını yerinden koparmak, zarar ve musibete, onları yenilemek malı muhafazaya veya ilme delâlet eder. ... Rüyalar ve Yorumları

Kapı Halkası

Rüyaların Anlamı

Rüyada kapi halkasi gören, o ev içinde oturan insanlarin halleri ile yorumlanır.

Demirden halka ahlak saglamliğına. tunçtan veya pirinçten halka, refaha ve sagliga delildir. Kapi halkalarini sökerek kopardiğini görmek, o ev halkindan komsularinin hosnut olmadiklarina, kopan bir halkayi yerine takmak, bu rüyanin aksi ile tabir olunur.

Rüyada kapi halkasi görmek, Ibn-i Sirin'e göre kari ve koca arasindaki bagliliga, iki ortak arasindaki ticari bagliligin, namus dairesinde ve dogrulukla devam edip etmediğine. komsular arasindaki münasebete işarettir. ... Rüyaların Anlamı

Kaş Çatmak

Rüyalar Kitabı

birine kaşlarını çatarak sertçe bakmak, baktığı kimsenin nazarının değmesine delalet eder. ... Rüyalar Kitabı

Kas Ve Kırpık

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada kirpiklerinin uzadiğini görmek iki sekilde tabir edilir: Seref ve hayırlı evlat. Kaslarinin uzayip çogaldiğini görmek mal ve ziynet, bir rivayete göre de, uzun ömürdür. iki kasin yeniden bittiğini görmek, ya kendisinin veya akrabasindan birinin ikiz çocugu olacağına; bir rivayete göre de, bir ihsana ereceğine yorumlanır. Kas ve kirpiklerinin haddinden fazla uzadiğini ve çogaldiğini görmek, hayir değildir.

Rüyada kasindan veya kirpiginden birini koparmak veya tiras etmek, malinin yagma edileceğine; eğer bunu baska birisi yaparsa iflas edeceğine delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada erkek için kas. huy ve tabiatin güzelligi, din. emanet ve vukaridaki mertebesidir.

Rüyada görülen kaslarin tabiri, iyilik ve kötülükten onlarda görülen hal ve keyfiyet üzerine meydana gelir.

Rüyada görülen kaslarin killarinin sik ve kalin olmasi, islerin fazlaliğına, dogruluk ve kararliliğına işarettir. Kaslar ana ve babaya iki çocuga yahut iki ortaga, iki hanima, iki vekile, yahut iki kapiciya işarettir. Kaslarin çatma görmek, ülfet ve muhabbete işarettir.

Bunum aksini görmek, tabirin hilafinadir. Kaslarin haddini tecavüz etmeden fazda olarak görülmeleri, onlarin işaret ettigi kimsenin halinin güzellğine işarettir. Kaslarin beyazligi ve bükülüp göz üzerine dökülmeleri kaslarin işaret ettigi çocuk, ortak, hanim, vekil yahut kapicinin hallerinin degismesine işaretttir.

Bazen de bu rüyayi gerenin ömrünün uzun olmasina işarettir ki, kendisini çok ihtiyarlamis ve belini bükülmüs olarak görür, iki kas dince mertebece, kaslarda meydana güven iyilik ve kötülüge rüya sahibinin huy, adetine 've dinini korumasina nisbet eder. ... Büyük Rüya Tabirleri

Kaş Ve Kirpik

İslami Rüya Tabirleri

Kaş ve kirpik kadın için süs ve zinete, erkek için huy ve karaktere; Kaş insan için emniyet ve güvene, şeref ve vakara, Kaşların uzaması uzun ömre, mal ve zinete; kirpiklerin uzaması izzet, şeref ve hayırlı evlada, Kaşların yeniden bitmesi makam ve yetkii sahibi olmaya; kendinin ya da akrabasından birinin iki kız çocuğu olmasına, Kaş ve kirpiklerin aşırı derecede uzaması zorluk ve sıkıntıya, Kaş ve kirpiklerini yolmak mal ve servetin telef olmasına, ayıplı ve özürlü bir durumun meydana gelmesine delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Kaş Çatmak. ) ... İslami Rüya Tabirleri

Kasa

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada içi para dolu kasa görmek, zenginliğe, rızka, bir yerden gelecek mirasa; boş kasa görmek ise, üzüntü, keder ve fakirliğe delâlet eder. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kasa

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Rüyada dolu kasa görmek zenginliğe; boş kasa ise fakirliğe işaret eder. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Kasa

Rüya Yorumlama Sanatı

Elinize ya toplu para geçeceğine ya da elinizden toplu para çıkacağına yorumlanır. ... Rüya Yorumlama Sanatı

Kasa

Rüyalar ve Yorumları

Elinize ya toplu para geçeceğine ya da elinizden toplu para çıkacağına yorumlanır.

Elinize ya toplu para geçeceğine ya da elinizden toplu para çıkacağına yorumlanır.

Rüyada bir kasa gördüyseniz, aşk ve iş hayatında emin adımlarla ilerlediğinizin işaretidir.

Rüyada görülen kasa, sahibinin bedenidir. Ona gelecek her hangi bir sey sahibine aittir.

Bazi tabirciler kese, sahibinin simdir, demislerdir.

Bundan dolayi kasanin açik gören kimsenin sir ve gizli seyleri açiga çikar. Aşk ve iş hayatında emin adımlarla ilerlediğinizin işaretidir. Aşk ve iş hayatında emin adımlarla ilerlediğinizin işaretidir. ... Rüyalar ve Yorumları

Kasa, Çelik Kasa

Rüyaların Anlamı

Çağdaş Ulema: İçi boş çelik kasa görmek; başarısızlık ve zarara…

İçi dolu çelik kasa görmek; birçok başarıya imza atacağınıza işarettir.

... Rüyaların Anlamı

Kasaba

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kendisini ufak bir kasabada görmek dedikodulardan dolayı üzüntüye uğrayacağına yorumlanır ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kasaba

Rüyalar Kitabı

Bakınız; Şehir. Kendisini ufak bir kasabada görmek dedikodulardan dolayı üzüntüye uğrayacağına yorumlanır Kendisini ufak bir kasabada görmek dedikodulardan dolayı üzüntüye uğrayacağına yorumlanır ... Rüyalar Kitabı

Kaşağı

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada atları tımar etmede kullanılan kaşağı görmek, yine at ile tâbir edilir.

At ise muraddır. ... Büyük Rüya Tabirleri

Kaşağı

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada kaşağı görmek uzun zamandır süregelen hastalığınızın sizi çok rahatsız ettiğine, maddi ve manevi olarak sizi çok etkilediğine işaret eder.

Rüyada kaşağı ile bir atı tımar ettiğinizi görmek evinizde bazı tatsız hadiselerin yaşanacağına ancak alacağınız önlemlerle bunu çabuk aşacağınıza, tatsızlığı tatlıya bağlayacağınıza işaret eder. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kaşağı

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Rüyada kasagi görmek, sizi zaman zaman rahatsiz eden ve üzen bir cilt hastaliğına tutuldugunuzu gösterir. Kasagi ile bir ati timar ettiğinizi görmeniz, evinizdeki bir geçimsizligin bazi tedbirlerinizle yok olduğuna işarettir. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Kasap

İslami Rüya Tabirleri

Kişinin rüyada kasap görmesi, Azrail (a. s. ) ile tâbir olunur. Çünkü kasap hayvanların canını alan kimselerdir.

Bazı kere de kasap görmek, kuvvete ve kudrete işarettir.

Rüyada bir kasabı öldürdüğünü görmek, hastalıktan kurtulmaya ve şifaya delâlet eder. Üzüntülü, kederli, sıkıntılı ve hapis kimsenin rüyada kasap görmesi, hayra ve kederinden kurtulmaya delâlet eder.

Bazı kere de rüyada kasap görmek, gemi sahiplerine, verese ve yetimler arasında mal taksim eden adama delâlet eder.

Nablusî (rh. a. ) demiştir ki: “-Rüyada seyyar kasapları görmek, şiddet ve zarar ile tâbir olunur.

Bu rüya hastalar hakkında, onların yakında öleceklerine, zenginler hakkında ise, onlara isabet edecek zarar ve şiddete, feryat eden kişiler hakkında da feryatlarının artmasına; borçlu ve bağlılar hakkında onların borçlarını ödemesine ve bağlarının çözülmesine delâlet eder. ”... İslami Rüya Tabirleri

Kasap

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada kasap görmek hastalıktan, üzüntüden ve borçlardan kurtulmaya işaret eder.

Bir kimsenin rüyasında ihtiyacı olmadan boşuna bir hayvan boğazladığını görmesi, kendisi ile Allah arasındaki işinin karışık olduğuna işaret eder. Seyyar arabalarla dolaşan kasapları görmek, şiddet ve zarara işarettir.

Bu rüya hastalar hakkında onların yakında öleceklerine; zenginler hakkında ise onlara isabet edecek zarar ve şiddete, feryad eden kimseler hakkında da feryatların artmasına, borçlu ve bağlı kimseler hakkında da borçlarını ödemesine ve bağların çözülmesine işarettir.

Dertli ve hapis kimsenin kasap görmesi, hayra yorulur, çünkü kasap azalan birbirinden ayırır. ... Büyük Rüya Tabirleri

Kasap

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Aileden biri ciddi bir hastalığa yakalanabilir. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kasap

Rüya Tabirleri Sözlüğü

İbn-i Sirin: Rüyada hiç tanımadığınız bir kasap görmek; gayrimenkule…

Mahalle kasabının evinize geldiğini görmek; orada birinin öleceğine…

Kasap olmadığınız halde kasaplık yaptığınızı görmek; birini öldüreceğinize veya yaralayacağınıza ve bu yüzden insanlar arasında kınanacağınıza işarettir.

... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Kasap

Rüya Yorumlama Sanatı

Mal taksimi yapan kimseye yahut Azrail aleyhisselama, üzüntü ve kederden kurtulmaya, mahkumun kurtulmasına; Kasabın bıçağını almak kuvvet ve kudrete, Kasap bazen kan dökücü kimseye, hastalıktan sonra sıhhate, Kasabı öldürdüğünü görmek hastalıktan kurtulmmaya delalet eder. (Kasabın kullandığı kütük için Bakınız; Kütük. ) Aileden biri ciddi bir hastalığa yakalanabilir.

Aileden biri ciddi bir hastalığa yakalanabilir.

Bir mektup veya bir belgeye yazmak istediğiniz yazıyı iyi düşünün. Yanlış bir şeyler yazarsanız, bu sizin aleyhinize olabilir. Kişinin sağlığı ile ilgili kötü haberdir.

Rüyada kasap görmek.

Azrail (as) ile tabir olunur.

Rüyada bir kasaptan bir biçak aldiğini gören, hasta olur ve çabuk iyilesir ve bütün hayati boyunca kuvvetli olarak yasar.

Rüyasında kasabin et kestiğini görmek, gurbette ise evine kavusacağına; kasabin bir koyunu kesip parçaladiğini görmek, dini bakimdan islerinin karisik olduğuna delalet eder.

Rüyasında gezici bir kasap görmek, siddete ve zarara yorumlanır.

Bu rüya hastalar için iyi değildir. Zenginler için ise zarara, borçlu kimseler için borcundan kurtulmalarina delalet eder. Tutuklu ve kederli kimselerin rüyalarinda kasap görmeleri, hayra ve dertlerinden kurtulmalarina tabir olunur.

Rüyasında bir kasabi öldürdügünü görmek, bütün dertlerinden kurtulacağına, hasta ise iyileseceğine işarettir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada kasap görmek, Azrail (A. S. ) 'e işarettir.

Bir kimse rüyada kasap görse ve ondan bir biçak alsa, o kimse hastalanir ve hastaligindan kurtulur.

Rüyada babasini kestiğini gören kimse, babasina kavusmasina ve ona iyilik etmesine işarettir.

Bir kimse rüyasında kendisinl, eti veya arzu ettigi yemegi yahut bir ihtiyaci olmadan bosuna bir hayvan bogazladiğini görmesl. kendisi île Allah (C. C. ) arasindaki isinin karisik işarettir. Seyyar kasaplari görmek, siddet ve zarara işarettir.

Bu rüya hastalar hakkinda, onlarin yakında öleceklerine; zenginler hakkinda ise, onlara isabet edecek zarar ve siddete, feryat eden kimseler hakkinda da feryatlarinin artmasina, borçlu kimseler hakkinda da onlarin borçlarini ödemesine işarettir.

Bazi tabirciler, kasap görmek, kan dökücü bir kimsedir, dediler. Üzüntülü, kederli ve hapis bir kimsenin kasap görmesi. hayra ve kederinden kurtulmasina işarettir.

Rüyada bir kasabi öldürdügünü gören kimse, hastaligindan kurtulur. Kasap gemi sahibine, verese ve yetimler arasinda mal taksim eden bir kimseye işarettir. Ailenizden bir kişi, kötü bir hastalığa yakalanabilir.

Bir mektup veya belge yazmak istediğiniz yazıyı iyi düşünün. Yanlış bir şeyler yazabilir, aleyhinize kullanılabilir. Ailenizden bir kişi, kötü bir hastalığa yakalanabilir.

Bir mektup veya belge yazmak istediğiniz yazıyı iyi düşünün. Yanlış bir şeyler yazabilir, aleyhinize kullanılabilir. ... Rüya Yorumlama Sanatı

Kaşar

Rüya Yorumlama Sanatı

Rüyada kaşar peyniri görmek veya yemek, hayırlı rızka delâlet eder. Hasta için bu rüya, şifa bulmaya işarettir. ... Rüya Yorumlama Sanatı

Kaşar

Rüyalar ve Yorumları

Rüyada kaşar peyniri yemek hayır ve menfaate, hastalar için şifa bulmaya, rızkın genişlemesine, mal ve servetin artmasına, mutluluk ve saadete ermeye, yaptığı iyiliklerin karşılığını görmeye işaret eder. ... Rüyalar ve Yorumları

Kaşar

Rüyaların Anlamı

Kaşar peyniri hayra yorulmaz, bir hastalığın habercisi olarak yorumlanır. ... Rüyaların Anlamı

Kaşar

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kaşar peyniri hayra yorulmaz, bir hastalığın habercisi olarak yorumlanır. Kaşar peyniri hayra yorulmaz, bir hastalığın habercisi olarak yorumlanır. ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kaşar

Rüyalar Kitabı

Rüyada kaşar peyniri görmek, bekar için evlenmeye, hamile olan hamini için çocuga, artan mala ve uzun ömre işarettir. Kasar peyniri rüyayı gören için, hazır mal ve bolluğuna işarettir. ... Rüyalar Kitabı

Kasas Suresi

Rüyalar ve Yorumları

Rüyada Kasas suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek, Hazret-i Ebu Bekir (r. a) ’in tabirine göre, Allahü Teâlâ tarafından bir yerde imtihana delâlet eder.

İbn-i Sîrîn demiştir ki: O kişinin eline gaipten bir mal ve servet geçer.

Bir define bulmak ihtimali vardır.

Rabbi’ni çok zikreder.

Cafer-i Sadık (r. a) demiştir ki: Rüyada Kasas Sûresi’ni okuduğunu görmek veya okunduğunu işitmek şunlara işarettir. a) Hayır ve hasenat b) Nimet, c) Malın ziyadeleşmesi, d) Geniş ve bol rızık. ... Rüyalar ve Yorumları

Kasas Suresi

Rüyaların Anlamı

Rüyada kasas suresini okuduğunu görmek Allah tarafından bir hususta imtihana tabi tutulacağına, helal mal edinmeye, hayırlı ilimle rızıklanmaya işaret eder. ... Rüyaların Anlamı

Kasas Suresi

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Cafer Sadık: Rüyada Kasas suresini okumak; bol miktarda mal elde edeceğinize…

Müellif: Mal ve nimet edeceğinize ve Allah'ı yad edeceğinize…

Kirmani: Allah yolunda çaba göstereceğinize işarettir.

... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kasas Suresi

Rüyalar Kitabı

Rüyada Kasas Suresinl veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, rüya sahibinin Allah tarafindan bir yerde imtihan edilmesine, helal mal, ilim ve idrakle riziklanmaya işarettir. ... Rüyalar Kitabı

Kasas Suresi

İslami Rüya Tabirleri

Hz.

Ebu Bekir'in (ra) beyanina göre Kasas suresini rüyasında okudugunu veya okuyandan dinlediğini gören, kirda veya sahrada bir kazaya ugrar, fakat bunu hafif atlatir.

Eline beklemedigi bir yerden para geçer, rizki bol ve bereketli olur.

Bir baska rivayete görede: Rüyada Kasas Suresinl veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, rüya sahibinin Allah tarafindan bir yerde imtihan edilmesine, helal mal, ilim ve idrakle riziklanmaya işarettir. ... İslami Rüya Tabirleri

Kasatura

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada kasatura görmek, kudret ve kuvvete ve işlerde başarılı olmaya delâlet eder. ... Büyük Rüya Tabirleri

Kasatura

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada kasatura görmek işlerinin üstesinden başarıyla gelmeye işaret eder. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kasatura

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Rüyada kasatura, uğraştığınız bir, kesin ve parlak bir başarı kazanacaksınız demektir. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Kasatura

Rüya Yorumlama Sanatı

Rüyada kasatura, uğraştığınız bir, kesin ve parlak bir başarı kazanacaksınız demektir.

Rüyada kasatura, uğraştığınız bir, kesin ve parlak bir başarı kazanacaksınız demektir.

Rüyada kasatura görmek, islerinizin kesin bir sonuca ulastirmak isteğinizin, rakipleriniz veya is ortağiniz tarafindan engellendiğini gösterir.

Rüyada elinde baska silahi olmadigi halde, sadece kasatura bulundugunu gören, büyük bir kazanca erisir.

Elindeki kasaturanin kirildiğini gören, düsmanindan zarar görür. ... Rüya Yorumlama Sanatı

Kase

Rüyalar ve Yorumları

Bir kimsenin rüyada kâse görmesi, zevceye veya evinin geçimine işarettir.

Eğer görülen kâse güzel ve çok kıymetli olursa, onun delâlet ettiği şey şereflidir. Hasta bir kimsenin rüyada kendisine bir kâse verildiğini ve içinde olan şarabı, suyu veya şerbeti içtiğini görse, bu rüya, o hastanın ölüm şarabını içmesine delâlet eder. Kâse satıcısını rüyada görmek, temiz bir hayata, emniyete ve yolculuktan alıkonmaya alâmettir.

Ancak bakır kâsenin satışını görmek, bu tâbirin zıddıdır. Yine rüyada kâse görmek, kadın cevherleri ile de tâbir olunur.

Bir kadın rüyada kendisine kâse içinde su verildiğini görse, bu rüya onun karnındaki çocuk ile tâbir edilir. ... Rüyalar ve Yorumları

Kase

Rüyaların Anlamı

Rüyada kase görmek faydasız günler geçireceğinize; rüyada kase içinde su verdiğini görmek çocuk sahibi olmaya işaret eder.

Dolu kase kısmet, boş kase üzüntüdür. Kaseden bir şey içmek sevindirici bir haber almaya işaret eder. ... Rüyaların Anlamı

Kase

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Dolu kase bir kısmete, boş kase üzüntüye işarettir.

Altın veya gümüş kase, çok para kazanmaya ve başarı bir iş hayatına işaret eder. Kaseden bir şey içmek, bir aşk haberi alacaksınız demektir. kaseden su dökmek para kaybetmek anlamındadır. ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kase

Rüyalar Kitabı

İbn-i Sirin: Kase; hayır işler yapan hizmetkara…

Tahtadan bir kasede içecek olduğunu görmek; yolculuğa çıkacağınıza ve bu yolculuktan helal rızk elde edeceğinize…

Kaseyi boş görmek; acizliğe…

Altın veya gümüş bir kasede içecek görmek; haram rızka…

Beyaz kasede içecek görmek; şüpheli rızka…

Cam kase görmek; kadına işarettir.

Kirmani: Kasede tadı güzel bir içecek olduğunu görmek ve içmek; menfaate…

Kasede ekşi bir şey olduğunu görmek ve içmek; üzüntü ve sıkıntıya…

Boş kase görmek; iflasa işarettir.

... Rüyalar Kitabı

Kase

İslami Rüya Tabirleri

Kadına ve evin geçimine, Kase içindeki su kadının karnındaki çocuğa, Kaseden hoş ve ferahlatıcı şeyler içmek kadın cihetinden erişilecek mutluluk ve iyiliğe, Hastanın kase içinden bir şey içmesi ölmesine, Kasenin kırılması su ticareti yapan kimsenin yahut evin hanımının vefat etmesine, Kase satıcısını görmek bereketli yağışlara, yolculuk ve güvene delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Tas. ) Dolu kase bir kısmete, boş kase üzüntüye işarettir.

Altın veya gümüş kase, çok para kazanmaya ve başarı bir iş hayatına işaret eder. Kaseden bir şey içmek, bir aşk haberi alacaksınız demektir. kaseden su dökmek para kaybetmek anlamındadır.

Dolu kase bir kısmete, boş kase üzüntüye işarettir.

Altın veya gümüş kase, çok para kazanmaya ve başarı bir iş hayatına işaret eder. Kaseden bir şey içmek, bir aşk haberi alacaksınız demektir. kaseden su dökmek para kaybetmek anlamındadır.

Bekarlar için kısmet ve evliliktir.

Evliler için kısmettir.

Rüyada kase görmek, ese (ev kadınina) yorumlanır.

Rüyada görülen kase, kiymetli bir madenden veya tarihi bir kiymeti olan çiniden yapilmis ise serefli bir olaya delalet eder.

Rüyada kase satin alan bir adami görmek, zengin bir yasayisa, emniyete ve yorgunluktan kurtulmaya işarettir.

Ancak bakir bir kaseyi satin almak, bu rüyanin aksi ile tabir olunur.

Rüyada kase görmek bir kadınin tasidigi meziyetleri ile kiyaslanir.

Bunun için rüyada kendisine bir tas içinde su verildiğini görmek, veren kadınin gebe olduğuna; eğer verilen su, kiymeti olmayan adi bir çanakla verilmis ise, çocugun kiz; kiymetli bir kase ile verilmis ise oglan dogacağına delalet eder. Kasenin kirildiğini ve suyun öylece kaldiğini görmek, kadınin öleceğine ve çocugunun yasayacağına, kase durdugu halde suyun döküldügünü görmek, çocugun ölüp, kadınin yasayacağına delildir.

Rüyasında hasta olan birine bir kase verildiğini görmek, hastanin iyileseceğine; kasede su yerine baska bir seyin bulundugu halde hastanin bunu içtiğini görmek, onun yakında öleceğine işarettir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen kase, zevceye yahut evinin geçimine işarettir.

Eğer kase güzel ve çok kiymetli olursa, onun işaret ettigi sey sereflidir. Kase saticisini görmek, bol yasayisa, emniyete ve yolculuktan alikonulmaya işarettir.

Ancak bakir kasenin satisini görmek, bu tabirin tersinedir.

Rüyada kendisine kase içinde bir su verildiğini görse, bu rüya onun karnindaki çocuk ile tabir edilir. Kasenin kirildiğini ve suyun durdugum görse, haniminin ölümüne karnindaki çocugun kurtulmasina işarettir. Hasta olan bir kimseye bir kase verildiğini görse ve kasenin içinde olan raki veya suyu, içtiğini görse, o hastanin ölüm sarabini içmesine işarettir. ... İslami Rüya Tabirleri

Kaşe, Mühür

İslami Rüya Tabirleri

Çağdaş Ulema: Herhangi bir şeye kaşe basmak; bir işi iyi bir şekilde sonlandıracağınıza…

Kaşe ve mürekkep görmek; bir iş üstleneceğinize ve bunun akabinde yapmanız gereken birçok işle karşılaşacağınıza işarettir.

... İslami Rüya Tabirleri

Kaside

Rüya Yorumlama Sanatı

Rüyada bir mescidde veya topluluk içinde kaside okuduğunu, yahut bir başkasının okuduğunu görmek, zikr-i cemile, tevbe ve hayırlı işlere delâlet eder. Çünkü kaside Cenab-ı Hakk’ın medh ü senasıdır. ... Rüya Yorumlama Sanatı

Kaside

Rüyalar ve Yorumları

Rüyada kaside okumak güzel günler geçireceğinize, çevrenizde itibarınızın artacağına, methedileceğinize, takdir edileceğinize yorumlanır. ... Rüyalar ve Yorumları

Kaside

Rüyaların Anlamı

Rüyanizda kaside okudugunuzu görmeniz, bir topluluk tarafindan övüldügünüzü ve islerinizin begenilip takdir edildiğini gösterir. ... Rüyaların Anlamı

Kasık

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada edep yerindeki kılları traş ettiğini veya herhangi bir şekilde kasık kıllarını görmek, borcun ödenmesine, üzüntü ve kederin gitmesine alâmettir. Kadın kasığı bostan ekilecek yer ile tâbir edilir.

Denilmiştir ki: Rüyada kadının kasığını görmek, onun boşanmasına delâlet eder. Kadının âdet olması da, yine böyledir. ... Büyük Rüya Tabirleri

Kasık

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Bir kimse rüyada kasığını traş etse veya herhangi bir sekilde kasık kıllarını giderse, o kimsenin borcunu ödemesine üzüntü ve kederinin gitmesine işarettir. Kadin kasigi, bostan ve ekilecek yerdir.

Bazi tabirciler kadının kasığını görmek, onun boşanmasına işarettir,... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kasık

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Kadın kasığı ekim yapılacak bağ ve bahçeye, Kasığını traş etmek borcunu ödemeye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Tıraş. ) ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Kaşık

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada dolu halde kaşık görmek, rızka ve menfaata, boş kaşık görmek de fakirliğe delâlet eder. ... Büyük Rüya Tabirleri

Kaşık

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada kaşık görmek ailenizle birlikte olmaktan mutluluk duymaya, kolaylıkla elde edilen bol rızka işaret eder. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kaşık

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Rüyada kaşık , bolluk ve bereket demektir.

Eğer kaşık dolu ise zenginliğe, boş ise fakirliğe yorumlanır. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Kaşık (yemek Aleti)

Rüya Yorumlama Sanatı

Rüyada kaşık , bolluk ve bereket demektir.

Eğer kaşık dolu ise zenginliğe, boş ise fakirliğe yorumlanır.

Rüyada kaşık , bolluk ve bereket demektir.

Eğer kaşık dolu ise zenginliğe, boş ise fakirliğe yorumlanır. Kişiye işlerinde yardımcı olacak iyi niyetli insandır. ... Rüya Yorumlama Sanatı

Kaşık (yemek Aleti)

Rüyalar ve Yorumları

Rüyada kasik görmek, yiyecek, içecek ve mallarin sarf edilmesi kendisine havale edilen müdire, bir kadına işarettir. ... Rüyalar ve Yorumları

Kasık, Etek

Rüya Yorumlama Sanatı

Cafer Sadık: Rüyada kasık/etek görmenin iki tabiri vardır:

1-Kadın

2-Mal ve fazlalık

İbn-i Sirin: Kasığınıza baktığınızı görmek ve sanki o bölgede daha önce hiç kıl olmadığını sanmak; işinizin kötüye gideceğine…

Kasığınızda çok fazla kıl olduğunu görmek; kadın veya kadınlardan yana üzüleceğinize ve fakirleşeceğinize…

Kasığınızda ağrı oluştuğunu hissetmek; hissettiğiniz ağrı miktarınca sıkıntı yaşayacağınıza işarettir.

... Rüya Yorumlama Sanatı

Kasım

Rüyalar ve Yorumları

Bu ayın ilk günü veya gecesi görülen rüya daha makbuldür ve aynıyla çıkar. ... Rüyalar ve Yorumları

Kaşımak

Rüyaların Anlamı

Rüyada kaşımak ve tırmalamak hali, malda zarar ile tâbir olunur.

Bu sebeple rüyada bir kimsenin kendisini kaşıdığını görmek, kendi malına veya akrabalarının malına dokunacak zarara delâlet eder.

Rüyada alnının kaşınıldığını görmek, ömrün bittiğine ve ecelin geldiğine delâlet eder.

Nablusî demiştir ki: Rüyada kaşınan yerde şiş, kan, irin ve sarı su gibi şeyler olursa, kaşıyan kimse kaşınan hakkında bir söz söyler ve kaşınmış olan kişi mala ve nimete nail olur. ... Rüyaların Anlamı

Kaşımak

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada bir yerinin kaşındığını görmek malda eksikliğe, mala zarar gelmesine yorumlanır.

Rüyada birisinin kendisini kaşıdığını görmek o insanın size zararının dokunacağına işaret eder.

Rüyada kaşınmak az bir menfaat elde etme uğruna uğrayacağınız musibeti düşünmediğinize, hiç hesaba katmadığınıza işaret eder.

Rüyada kaşımak vaktinizi boşa geçirdiğinize, faydalı işlerle uğraşmadığınıza bundan dolayı da rahatsızlık duyacağınıza işaret eder. ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kaşımak

Rüyalar Kitabı

Kaşımak ve tırmalamak malda meydana gelecek zarara, Birisinin kendisini kaşıdığını görmek, o kimseden kendine yahut akrabasından birine gelecek zarara, İltihaplı yahut yaralı bir yeri kaşımak mal ve faydaya, Kaşımak yahut kaşınmak, kısa süren bir haz yüzzünden çok büyük bir zararı göze almaya, Alnın kaşınması ölümün çok yaklaşmış olmasına delalet eder.

Rüyada kasimak, maldan zarara yorumlanır.

Rüyasında birinin kendisini kasidiğini görmek, bu kisiden malina bir zarar geleceğine delalet eder. Kasinan yerde sis veya yara gibi bir sey varsa, kasinan kimse bir mala kavusur.

Alninin kasindiğini görmek, öleceğine delildir.

Bazi tabircilere göre, kasimak, cimrilige ve küfre yorumlanır. ... Rüyalar Kitabı

Kaşımak Ve Tırmalanmak

İslami Rüya Tabirleri

Rüyada kasimak ve tirmalamak, malda zarardir.

Bundan dolayi, birisinin kendisini kasidiğini görse, o insanin kendisi veya bazi akrabasinin malima zarar ve ziyan dokunur. Kasinan yerde sis, kan, irin ve sari su gibi seyler olursa kasiyan kimse kasinan hakkinda bir s söz söyler ve kasinmis olan kimse mala nail olur.

Alninin kasinildiğini gören hemen ölür. Kasimak, cimrilikten, fisktan (günahtan) ve küfürden insanin tanindigi kötü seye işarettir. Kasimak, sözde kötülük ve tacize işarettir. ... İslami Rüya Tabirleri

Kasımpatı

Rüyaların Anlamı

Rüyada kasımpatı görmek yaşlılar için hayırlı bir işe, bir kimsenin gönlünü almaya, sevgiliye yorumlanır. ... Rüyaların Anlamı

Kasımpatı

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada kasımpatı gören kimse sevgilisiyle kavga edecek demektir. ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kasımpatı

Rüyalar Kitabı

Rüyada kasımpatı gören kimse sevgilisiyle kavga edecek demektir.

Rüyada kasımpatı gören kimse sevgilisiyle kavga edecek demektir.

Rüyada kasimpati çiçegi görmek birisini seveceğine veya biri tarafindan sevileceğine işarettir. ... Rüyalar Kitabı

Kaşınmak

Büyük Rüya Tabirleri

Sıkıntının işaretidir. Sorunlarla karşılaşacaksınız, fakat güçlü olmaya çalışmanızda yarar var.

Aksi takdirde sorunların üstesinden gelemezsiniz.

Rüyada kaşındığını gören insan, bolluğa karışır. ... Büyük Rüya Tabirleri

Kaşınmak

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada kaşınmak vakitleri boşa harcamaya işarettir. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kaşıntı

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Cafer Sadık: Rüyada vücudunuzun kaşıntısından zarar görmek; akrabalarınızdan zarar göreceğinize, aksi takdirde zarar görmeyeceğinize işarettir.

İbn-i Sirin: Vücudunuzun kaşındığını görmek; akrabalarınızla görüşmek isteyeceğinize, ancak onlarla aranızda bir sıkıntı yaşayacağınıza…

Kirmani: Vücut kaşıntısı, akrabaların durumlarını sormaya işarettir.

... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Kasırga

İslami Rüya Tabirleri

Rüyada her tarafı yakıp yıkan kasırga görmek, üzüntü, keder ve ziyana delâlet eder. ... İslami Rüya Tabirleri

Kasırga

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada kasırga görmek gam ve kedere düşmeye, geçim darlığına, endişe ve korkuya işaret eder.

Rüyada kasırga görmek hayatınızda önemli değişikliklerin olacağına işaret eder. ... Büyük Rüya Tabirleri

Kasırga

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kasırga davranışlarınıza ve çevrenize karşı dikkatli olmalısınız, aksi halde işleriniz bozulacak demektir. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kasırga

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Kasırga davranışlarınıza ve çevrenize karşı dikkatli olmalısınız, aksi halde işleriniz bozulacak demektir. Kasırga davranışlarınıza ve çevrenize karşı dikkatli olmalısınız, aksi halde işleriniz bozulacak demektir. Yakında birçok üzüntü ve sorun ile karşı karşıya kalacaksınız. Güçlü olursanız, bunların üstesinden gelebilirsiniz.

Rüyada kasirgaya tutuldugunuzu görmek, yaptiğiniz incitici bir hareket yüzünden arkadaslarinizin tenkidine ugradiğiniza, onlarin gönlünü alarak yeniden sevgi ve saygilarini kazanmaniz lazim geldiğine işarettir. Her zaman dikkatli olmak gerektiğine işarettir. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Kask

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Bakınız; Çelik Başlık, Miğfer. ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kasket

Rüyalar Kitabı

Çok güzel bir iş teklifi alacaksınız demektir. ... Rüyalar Kitabı

Kasket

İslami Rüya Tabirleri

Bakınız; Şapka. Çok güzel bir iş teklifi alacaksınız demektir. Çok güzel bir iş teklifi alacaksınız demektir. ... İslami Rüya Tabirleri

Kast Ve Yönelme

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada bir tarata kast ve yönelme, kast ve yönelmenin miktan nispetince, rüya sahibinin iyi ameline ve iyi amele sebep olan seye işarettir. ... Büyük Rüya Tabirleri

Kastetmek

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Bir şeyi yapmaya azmetmek ve bu amaçla harekete geçmek, sarfedilen gayret nisbetinde hayırlı amel ve iş yapmaya delalet eder. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Makas

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kişinin rüyada makas görmesi, malın ziyadeleşmeşine, rızkın bollaşmasına ve murada ermeye delâlet eder.

Rüyada makasla saç veya yün kırktığını görmek, çok mala ve o malı biriktirmeye işarettir. Yine makas görmek, mal taksim eden kimse ile de tâbir olunur.

Rüyada kendisine gökten bir makas indiğini görmek, ömrün bittiğine ve ölüme delâlet eder.

Cafer-i Sâdık (r. a) demiştir ki: Rüyada makas görmek, üç şekilde tâbir olunur: a) Taksim edici bir kimse, b) İyi bir dost, c) İnsanlar arasında fitneye kapı açan biri. Kirmani demiştir ki: Rüyada kendisine bir makas verildiğini görmek, elinde her nesi varsa onun bir misli artmasına delâlet eder. Makasın kırıldığını veya kırık bir makas görmek, bunun tam zıttı. O takdirde eldeki malın elden çıkmasına işarettir.

Rüyada makas ile bir şey kestiğini görmek, murada ermeye ve sürura delâlet eder. Yine rüyada kendi saçını, tırnağını veya elbisesini makasla kestiğini görmek, hayır ve menfaata delâlet eder. Mahkemesi olan bir kimsenin rüyada elindeki makasla bir şey kesemediğini görmesi davayı kaybetmeye işarettir. Makas rüyası her halükârda hayır ile tabir olunur.

Rüyada elinde makas olduğunu görmek,. akrabanın, dostların, çocukların, hizmetçilerin ve her şeyin çoğalmasına alâmettir. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Makas

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Rüyada makas görmek bekar için evlenmeye, evli için çocuğa işarettir.

Rüyada kendisine makas verildiğini gören kimsenin malı iki katına çıkar. Makas ile birşeyi kesmek murada ermeye, insanların arasını bulan kimseye ve ikiz çocuklara işaret eder.

Rüyada elinde bir makas olduğunu gören kimsenin bir kölesi varsa bir tana daha artar, eğer bir çocuğu varsa bir çocuğu daha olur.

Erkek ve kız kardeşleri de çoğalır.

Eğer bir binek hayvanı varsa, bir tanesine daha malik olur.

Ancak bu rüyayı gören bekarsa evlenir.

Rüyada bir kimse birtakım insanların makasla sakallarını veya elbiselerini kestiğini görse, o kimse o insanların gıybetini yapar veya onlara hıyanet eder.

Bazı yorumcular, ittifak halinde bulunan iki ortağa işaret eder, dediler.

Eliyle bir makasla saç veya yün kırptığım gören kimse, fazîâca mal sahibi olur. Makas, mal taksim eden bir kimseye işarettir. Makasla bir şey kesen kimse işçiliği karşılığında bir şey alır. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Makas

Rüya Yorumlama Sanatı

Eline makas almak güçlenmek demektir.

Evli bir kadın makas görürse bir kız çocuk sahibi olur. Makas görmek bazen ikiz kız çocuk anlamına da gelir. Parlak çelik makas görmek başarı demektir.

Rüyada makası kullanarak saç kesmek bir yolculuğaçıkmak demektir.

Elinde makas gören adamın erkek veya kız kardeşi olur.

Adam bekar ise evlenecek demektir. Makasla bir şey kestiğini görmek iş yaşamınızda iyi bir fırsatınçıkacağına yorumlanır. ... Rüya Yorumlama Sanatı

Makas

Rüyalar ve Yorumları

Çağdaş Ulema: Makas görmek; bir kadın yüzünden ayrılık yaşayacağınıza…

Makasla bir şey kesmek; duygusal bir ilişkinizin bozulacağına işarettir.

... Rüyalar ve Yorumları

Makas

Rüyaların Anlamı

Hakla batılın arasını ayıran kimseye, çocuk ve hizmetlilere, insanların arasını bulan kimseye, Elinde bir makas bulunduğunu görmek, bir çocuğu daha olmasına, ana bir erkek kardeşe, bekar için evlenmeye, binitinin (hayvan, otomobil vb. ) çoğalmasına, Gökteen makas indiğini görmek ömrün sona ermesine, İnsanların makasla sakallarını yahut elbiselerini kestiğini görmek onların gıybetini yapmaya ya da her mevzuda görüş birliği içinde olan iki ortağa, Makasla saç yahut yün kırkmak mal yığmaya, Makasla bir şeykesmek bir işten ücret almaya delalet eder. Elinde makas gören adamın erkek ve kız kardeşleri çoğalır; bekar ise izdivaç eder. Üzerine makas indiğini gören kimsenin ömrü tükenir. Makasla bir şey veya saç kesiyor görmesi iş hayatında iyi bir fırsatın çıkacağına işarettir.

Eline makas almak güçlenmek demektir.

Evli bir kadın makas görürse bir kız çocuk sahibi olur. Makas görmek bazen ikiz kız çocuk anlamına da gelir. Parlak çelik makas görmek başarı demektir.

Rüyada makası kullanarak saç kesmek bir yolculuğa çıkmak demektir.

Elinde makas gören adamın erkek veya kız kardeşi olur.

Adam bekar ise evlenecek demektir. Makasla bir şey kestiğini görmek iş yaşamınızda iyi bir fırsatın çıkacağına yorumlanır. Makas, eşler veya sevgililer arasında kavga ve kıskançlığa işaret eder. Zeka, güç, başarıdır.

Rüyada kendisine bir makas verildiğini veya bunu buldugunu veya satin aldiğini gören, bir erkek çocuk sahibi olur.

Evindeki bütün canli varliklari ikiser ikiser olur.

Rüyasında makasla bir sey kestiğini gören, murada erer. Makasla yün, kil kirptiğini gören, siir veya sözleriyle para kazanir.

Basinin saçini veya tirnağini veya elbisesini makasla kestiğini görmek hayra yorumlanmaz. Kirmani'ye göre; rüyasında kendisine bir makas verildiğini gören, her nesi varsa onun bir misli ziyade olur. Makasinin kirildiğini veya kirik bir makas görmek, elindeki malinin gitmesine işarettir.

Ebu Sait El-Vaiz'e göre; makas, bölen bir kimse ile bir rivayete göre halk arasinda iyi taninan bir kimse ile tabir olunur.

Elinde bir makas olup onun bir sey kesmediğini gören, hakim huzuruna çikar.

Bazi yorumculara göre; rüyada makas görmek, halki birbirlerine düsürüp aralarini ayiran bir kimse ile yorumlanır.

Cafer-i Sadik'a göre; rüyada makas görmek üç sekilde tabir olunur. Taksim eden bir kimse, uygun bir dost, halkin arasini bozan kimse.

Bir baska rivayete görede: Rüyada makas görmek, hak île batilin arasini ayiran bir amire işarettir. Makas görmek, çocugun çokluguna da işarettir.

Rüyada elinde bir makas gören kimsenin, bir çocugu varsa, bir çocugu daha olur.

Erkek ve kiz kardesleri de çogalir.

Eğer bir binegi varsa, bir tanesine daha malik olur.

Ancak bu rüyayi gören bekarsa evlenir.

Bir kimse rüyada gökten bir makas indiğini görse, o kimsenin ömrü nihayete erer.

Bir kimse rüyada birtakim insanlarin makasla sakallarim veya elbiselerini kestiginl görse, o kimse o insanlarin giybetini yapar veya onlara hiyanet eder.

Bazi tabirciler ittifak halinde bulunan iki ortaga işarettir, dediler.

Bazi tabirciler, bir kimse rüyada elinde makas bulundugunu görse, o kimsenin ana bir erkek kardesi dünyaya gelir.

Eliyle bir makasla saç veya yün kirktiğini gören kimse, çokça mal yigar. Makas mal taksim eden bir kimsedir. Makasla bir sey kesen kimse isçiligi karsiliginda bir sey alir.

Rüyada elinde bir makas bulundugunu gören kimse, bir düsmanliktan dolayi hakime ihtiyaç duyar.

Bazi tabirciler de makas insanlarin arasini islah eden bir kimsedir, dediler.

Rüyasında eline makas alan kişi güçlenir. Küçük bir makas zekaya işarettir, yani insan zekası sayesinde her şeye çare bulur.

Evli bir kadın makas görürse bir kız çocuğu olur.

Bazen bu ikiz kız çocuk anlamına da gelir. Parlak çelik makas başarıdır.

Rüyada makasla saç kesmek bir yolculuktur.

Rüyasında eline makas alan kişi güçlenir. Küçük bir makas zekaya işarettir, yani insan zekası sayesinde her şeye çare bulur.

Evli bir kadın makas görürse bir kız çocuğu olur.

Bazen bu ikiz kız çocuk anlamına da gelir. Parlak çelik makas başarıdır. ... Rüyaların Anlamı

Münakaşa

Rüya Yorumlama Sanatı

Rüyada bir başkasıyla tartışmak, erkekler için mahkemelik bir olayın lehinize biteceğine işaret eder. Kadınlar için daha önce küstüğü birisiyle barışacağına yorumlanır. ... Rüya Yorumlama Sanatı

Münakaşa

Rüyalar ve Yorumları

Rüyada bir başkasıyla tartışmada bulunmak, erkekler için mahkemeye düşülmüş bir davadan başarı kazanacağına; kadınlar için dargın olduğu birisiyle barışacağına işarettir.

Rüyada bir başkasıyla tartışmak, erkekler için mahkemelik bir olayın lehinize biteceğine işaret eder. Kadınlar için daha önce küstüğü birisiyle barışacağına yorumlanır.

Rüyada bir baskasiyla tartismada bulunmak, erkekler için mahkemeye düsülmüs bir davadan basari kazanacağına; kadınlar için dargin olduğu birisiyle barisacağına işarettir.

Rüyada bir adamla münakasa yaptiğini gören kimse, üzüntü ve keder içinde bulunacak bir is yapar. ... Rüyalar ve Yorumları

Nakkaş

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada nakkaş görmek, ilme, faydalı mala, sünnet-i seniyyeye ve menfaata delâlet eder. ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Nakkaş

Rüyalar Kitabı

Rüyada nakkaş görmek altın gibi bir kalbe sahip olduğunuza delalet eder. ... Rüyalar Kitabı

Nakkaş

İslami Rüya Tabirleri

Rüyada bir yeri nakislayan bir kimseyi görmek, ayağinin veya kolunun kirilacağına, yolda dikkatli yürümesi gerektiğine işarettir. ... İslami Rüya Tabirleri

Suretıl Tekasur

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada Tekasür süresini veya ondan bir parçayi okudu-günü görmek; çok mal île riziklanmaya ve dünya için mal biriktirmeye işarettir. ... Büyük Rüya Tabirleri

Takas

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Karşılıklı rıza ile yapılan mübadele yardımlaşmaya, Değerli bir şeyi değersiz bir şeyle değişerek zarara uğramak, ahiret yurdunun nimet ve mekafatını dünyanın değersiz şeylerine tercih etmeye delalet eder. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Tekasur Suresi

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Cafer Sadık: Rüyada Tekasur suresini okumak; iyi bir ticaret yapacağınıza ve iyiliklerinizin artacağına…

İbn-i Sirin: Salihlerin ziyaretine gideceğinize işarettir.

... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Tekasur Suresi

Rüyalar Kitabı

Bu süreyi rüyada okuyan veya dinleyenin dini inanci kuvvetli olur.

Dini bir cemaati ziyaret ederek onlarla kaynasir.

Bu kisi hakkinda iftirada bulunurlarsa da o aldirmaz.

Dünyada isleri yolunda gider.

Eline mal geçer.

Rizkini güçlükle temin eder.

Borçlu olur.

Ahireti sever, dünyasini unutur.

Bir baska rivayete görede: Rüyada Tekasür süresini veya ondan bir parçayi okudu-günü görmek; çok mal île riziklanmaya ve dünya için mal biriktirmeye işarettir. ... Rüyalar Kitabı

Tekasür Suresi

İslami Rüya Tabirleri

Rüyada bu mübarek sûreyi veya ondan bir âyeti okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek, çok mal ile rı-zıklanmaya ve dünya için biriktirmeye işarettir.

Cafer-i Sâdık hazretleri buyururlar ki: - O kimse zahid ve dünyadan uzak olur ve fakat dünya bütün nimetleriyle ona teveccüh eder. ... İslami Rüya Tabirleri

Tekasür Suresi

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada tekâsür suresini okuduğunu görmek malın artmasına, geniş rızka, dünya nimetlerine kavuşmaya işaret eder. ... Büyük Rüya Tabirleri

Tırnak Makası

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada tırnak makası görmek zoru başarmak için mücadele vermeniz gerekecek demektir. Yakınlarınıza dikkat edin. ... Büyük Rüya Tabirleri

Un Fabrikası

Rüyalar Kitabı

Rüyada degirmen görmek, aile halkinin sıkıntı ve darliktan kurtulmasina yahut fakirlikten sonra zenginliklerine, bekar erkek için ese, bekar kiz için kocaya işarettir.

Degirmen bulunmayan bir evde degirmen görmek, siddet ve zorluklara, düsmanliga işarettir.

Eğer degirmende ekmek, et veya bal ögütse, aile halkinin bozucu, gösteris maksatlisi ve sevici olmalarina işarettir.

Degirmende bugday veya arpa veya kendisinden istifade edilen faydali bir sey ögütse, aile halkinin islerinin kolayliğına ve riziklarinin yolunda gitmesine, hastaliklardan sifa bulmalarina, islerini idare eden kimseyi yenilemelerine, işarettir. Sehir ve kasabanin ortasinda görülen büyük degirmen, eğer o sehir ve kasaba harap ise meydana çikacak savasa işaret eder, hususiyle o degirmende ates veya büyük tas ögütülürse, eğer sehir harap degilse ve orada ögütülen kötü kokulu arpa, su, çamur ve yahut et olursa salgin hastaliga işarettir.

Bazi tabirciler, su üzerinde bulunan degirmen, islere nezaret eden ve elinden çok mal geçen bir adamdir, dediler.

Bir kimse o adama siginsa, onun çalisma ve gayreti güzel olur.

Rüyada degirmenin döndügünü gören kimseye degirmendeki un miktannca gelecek hayra işarettir.

Bazen degirmenin döndügünün görülmesi yolculuk, degirmenin bugdaysiz dönmesi siddet ve sıkıntıdir.

Degirmenin egrilik ve aksaklik ile dönmesi piyasanin pahaliliğına işarettir.

Bir kimse kendisinin dolap ile dönen bir degirmenin görse, temiz bir rizka işarettir.

Bir sey ögütmeksizin degirmenin döndügünü görmek, yolculuktur.

Degirmenin sebepsiz olarak döndügünün görülmesi, ecelin yaklasmasina işarettir. ... Rüyalar Kitabı

Yazı Hokkası

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada yazı hokkası görmek, zengin bir kadın ile evlenmeye delâlet eder. Kirmanı demiştir ki: Rüyada hokka bulduğunu görmek, akrabadan bir kadın ile evlenmeye işarettir.

Rüyada hokkasının gümüşten olduğunu görmek, yine evlenmeye delâlet eder veya rüya sahibi evine bir hizmetçi alır. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Yüzük Kaşı

Rüyaların Anlamı

Cafer-i Sâdık (r. a) demiştir ki: Rüyada yüzük kaşı görmek, sekiz şekilde tâbir olunur: a) Evlad, b) Mal, c) Velayet, d) İş ve maişet, e) Hizmetçi, f) Şeref, g) Ziynet, h) Sır ve hikmet. Yine rüyada yüzük kaşı görmek, şeref, mal ve nimete delâlet eder.

Devlet reisi için rüyada yüzük kaşı görmek, velayettir, bir kadının rüyada yüzük kaşı görmesi, onun için ziynet ve pahadır. ... Rüyaların Anlamı

Yüzük Kaşı

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada yüzük kasi görmek, seref, mal ve nimettir. ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Benzer Aramalar