Rüya Yorumlama Sanatı | Ulema

Bir yerin tabiri, oranın değerli olup olmamasına, verimliliğine, madde ve Geniş yer geçim genişliğine, dar yer geçim zorluğuna, Verimli yer hayırlı eş ve dünyalığa, güzel amele, Verimsiz yer üzüntü ve kedere, ahireti kazandıracak amelleri az işliyor olmaaya, Yerleşim alanlarına yakın yer (arazi) zengin olmaya, uzağa düşen yer zorluk ve mihnete; Bir yere sahip olmak yahut orayı satın almak bekar için evlenmeye, evli kimse için iş kurmaya, hasta için iyileşmeye; Yerin taşa, bakır, tunç ve demir gibi madenlere dönüştüğünü görmek başka bir kazanç ve meşgale yöntemlerine, Yeşil ve verimli alanlar, sulak yerler din ve dünya güzelliğine; Yer ve toprak insanın din ve dünyasına; kişinin ahiret için yapıp ettiklerine, Bilinen yer, o yer üzerinde tasarruf hakkınasahip olan kimseye, Bilinmeyen yer insanın anne ve babasına, eş ve çocuklarına, ortağa, güvinliu mirasa, yaygı ve sirgilere, döşek, yatak ve evin diğer eşyasına, binite ve evin kendisine; Yer ve mekan, her türlü insanın yerleştiği ve eyleştiği ya da yaşadığı yer ve mekanlara; Yer ve toprakta meydana gelen olumlu değişmeler insan için hayra ve iyiliğe, daralma ve diğer ulumsuzluklar üzüntü ve şerre delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Toprak, Toprak Kazmak, Yere Batmak, Yerin Yarılması, Köy, Şehir,Tarla. . .

Deprem. )


Bu Rüyanın Anahtar Kelimeleri: Yer Mekan


Avret Yeri

İslami Rüya Tabirleri

Bakınız; Üreme Organları.

Rüyada kendinizin veya bir baskasinin avret yerini görmek bir çok sekilde yorumlanır.

Bu rüyayi görüs sekline göre, kötü bir seyle karsilasmak, ecelinin yakın olmasi, büyük bir tehlike içinde bulunmak, yakınlarindan birinin ölümü veya bulundugu yerde büyük bir bela ve felaketin meydana çikmasi ile tabir olunur. Genel olarak avret yeri görmek, zenginlige de yorumlanacagi gibi, çok evlat sahibi olmaya da tabir edilmektedir.

Rüyada bir kadınin avret yerini görmek uzun ömre delalet eder.

Bir kadınin bir erkegin avret yerini görmesi ise, kötü bir haber alacağına işarettir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada elbisesinin açilip avret yerinin göründügünü gören kimse, utanmazdir.

Avret yerinin açildiğini ve bundan utandiğini gören kimse, düsmani sevinecegi bir hataya düser.

Avret yerinin açikta ve bu durumdan da utanmadiğini, hiç bir kimsenin de ona bakmadiğini gören kimse, içinde bulundugu sıkıntı ve mesakkat veya bir hastaliktan kurtulur.

Eğer borçlu ise, Allah (C. C. ) ona, borcunu ödemeyi kolaylastirir. Korku içinde ise, emin olur. ... İslami Rüya Tabirleri

Beşibiryerde

Rüyalar ve Yorumları

Rüyada beşibiryerde ile ilgili herhangi birşey görmek, eline çok mal geçeceği ve maddi kazanç belirtir.

Rüyada besibiryerde ile ilgili herhangi birsey görmek, eline çok mal geçecegi ve maddi kazanç belirtir. ... Rüyalar ve Yorumları

Beşibiryerde

Rüyaların Anlamı

Rüyada besibiryerde görmek, mal sahibi olacağına işarettir.

Esine veya çocuklarindan birisinin boynuna besi birlik taktiğini görenin bir kiz çocugu dünyaya gelir, bekarsa evlenir veya çocuklarindan birisini evlendirir. ... Rüyaların Anlamı

Boş Yere Bağırıp Çağıran Adam

Rüya Yorumlama Sanatı

Rüyada bos vere bagirip çagiran adami görmek, batil ve yanlis söz söylemeye işaret eder.

Bazen de bu rüya, Hakk'la batilin arasini ayiran, akilli ve anlayisli bir kimseye işaret eder. ... Rüya Yorumlama Sanatı

Düzenlenmiş Yer

İslami Rüya Tabirleri

Bir kimsenin rüyada bir dağı ve bir tepeyi herhangi bir düzeltici olmaksızın, kendi kendine düzlenmiş olarak görmesi, isim veya eserin yok olmasına, bazı kere de verdiği sözü yerine getirmeye delâlet eder. Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir.

Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Hem her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur. Zaten rüyalar hep gerçekleşse dünya gülistana dönerdi.

Allah’a dayan ey kul, süpür yürekten gamı, Ben dağlara dayamam, Rabbim varken arkamı! ... İslami Rüya Tabirleri

Düzenlenmiş Yer

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada bir dagi ve bir tepeyi herhangi bir düzeltici olmaksizin, kendi kendine düzlenmis olarak görmek, isim veya eserin mahvolmasina, bazen de verdigi sözü yerine getirmeye işarettir. ... Büyük Rüya Tabirleri

Ev Ve Belli Bazı Yerlere Girmek

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Bir kimse rüyada kendisini, evlerden ve binalardan uzak ve tek bir eve girdigim görse, o ev ahiret evidir ve onun ölümüne işarettir. Mezkur eve girip çiktiğini görse, ölüm derecesine yaklasir fakat bundan kurtulur. Hasta olan bir kimse ahiret evine girdigin) görse, o hastalik onu dünayanin ser ve fitnelerinden halas ederek ahirete götürür. Kendisini ahirette gören kimse eğer hasta degilse, cihad etmesi, yahut züht ve ibadeti, ilim veya sadaka ya da akrabalari ziyareti yahut musibetlere sabretmesi sebebiyle müjdeye kavusur.

Bir kimse ahirete gittikten sonra tekrar döndügünü görse, o kimse gurbetten döner ve sehrine gelir.

Cennetten dönmekten menedildiğini görse, o kimse gurbette kalir.

Rüyada isyankarin Mekke'yi görmesi, tevbe etmesin, inançsizin görmesi Müslüman olmasina, bekarin evlenmesine, egeer rüyayi gören düsmanlik içerisinde ise düsmanliginda muzaffer ve davasini kazanmasina işarettir. Mekke'ye girmek korkudan emin olmaya işarettir.

Rüyada ibrahim (A. S. ) 'in makamina girdiğini gören kimse eğer korkan birisiyse korkusundan emin olur.

Bazen de rüyada ibrahim (A. S. ) makamina girmek, devlet baskanligi gibi büyük rütbeye yahut ilmin ifade ve tahisili için gayret sarfetmeye yahut annesi veya babasi tarafindan gelecek bir mirasa işarettir.

Rüyada Beyti Serif ve Mescidi Haram'a giren kimse evlenme isteginde bulunan kimse evlenme isteginde bulunan kimse ise, evine güzel bir gelinle ginnesine, helal kazanmaya iktidari olduğu halde haram ile mesgul olmaya, özellikle salatü selam getirmeden veya avret yeri açik olduğu halde girerse haram ile mesgul olmaya işarettir. Mescidi Harram'a girdiğini görmek, korkudan emin olmaya ve dogru söz vermeye işarettir.

Rüyada sokak ve pazar girmek, rizik için çalismaya ve gayret göstermeye, eve girmek evlenmeye veya evlenmeyi arzu etmeye, Mescide girmek, günahtan temizlenmeye, kiliseye girmek dinde bozukluga işarettir.

Cennete girdiğini gören kimse insallah Cennete girer.

Bu rüya o kimsenin nefsi için gönderdigi veya gönderecegi haynn kabul olmasindan dolayi müjdedir.

Cehenneme girip sonradan çiktiğini görmek o kimsenin bulundugu kötü halinden tevbe ve istigfar etmesi için korkulur.

Bu gibi rüyayi günahkarlar görür.

Bazilari da, gerek inançsiz ve gerekse mu'min olsun rüyada Cehenne me giren kimse sitma hastaliğına, fakirlige ve hapse düser, dediler.

Eğer rüyayi gören esnaf ise, çok günah isler yahut inançsiz ve günahkarlann yoluna giderek onlarla düserkalkar.

Bazilari da, hac yolunda bulunan kimsenin rüyada Cennete girmesi, onun Kabeye girmesine ve baççinin tamam olmasina işarettir. dediler.

Rüyada Cennete giren kimse eğer inançsiz ise Müslüman olur, hasta bir mu'min ise hastaligindan ölür.

Eğer hasta bir inançsiz ise hastaligindan kurtulur.

Bekar ise evlenir, fakir ise zengin olur.

Bazi tabirciler, bu rüyanin sahibi bir mirasa erisir, dediler. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Eyer

Rüyalar Kitabı

Rüyada eyer görmek itibarının artmasına, makam ve mevkinin yükselmesine işaret eder.

Rüyada kendisine eyer verildiğini gören kimse zengin bir hanımla evlenir. ... Rüyalar Kitabı

Eyer

İslami Rüya Tabirleri

İbn-i Sirin: Rüyada eyersiz binek görmek; kötüye, eyeri olan binek ise, hayvanın üzerine binen kişiye göre iyi veya kötüye tabir edilir.

Eyer satın almak; evliliğe, bol miktarda gelir elde edeceğinize ve mirasa konacağınıza…

Eyerinizin kırıldığını veya yok olduğunu görmek; eşinizin öleceğine veya hastalanacağına…

Eyerinizin altın veya gümüşle bezendiğini görmek; eşinizin bencil, kibirli ve dini konularda hassasiyet göstermeyen biri olduğuna…

Gösterişsiz siyah bir eyeriniz olduğunu görmek; eşinizin dindar, takvalı ve emanettar biri olduğuna işarettir.

... İslami Rüya Tabirleri

Eyer

Büyük Rüya Tabirleri

Eyerin üzerine binmek iş ve maksattaki başarıya, Semer, palan ve eyer gibi şeyler hayvan üzerinde görülmez ise evin hanımına, Eyer bazen asil ve varlıklı bir kadına, yöneticiye, hayvan ve araç türünden binite, Eyerin kırılması yahut paramparça olması işllerin bozulmasına yahut hanımının vefatına, Hayvanın semer, eyer ve palan gibi üserine vurulan şeyleri çıkarmak eşiyle arasında meydana gelecek bir tartışmaya yahut kazanç vasıtalarında meydana gelecek olumsuzluklara, Hayvana eyer, palan vb. vurmak yolculuğa, güzel eşyaya, Semer vs. altında görülen keçe üzüntü ve kederin, zorluk ve sıkıntının geçmesine, Eyer örtüsü gösterişli ise mülk ve saltanata, kirli ve gösterişsiz ise itaatsizliğe ve bunun sonucu gelecek azaba; Eyer, semer vb gibi şeyler yapan kimseyi görmek nikah kıyan kimseye, kırıkçı- çıkıkçıya, ihtiyatlı ve işlerini sağlam tutan kimseye delalet eder. Hoş haberler alacak ve hiç beklenmedik misafirler ağırlayacaksınız. Güzel bir seyahate çıkmanız da mümkün. ... Büyük Rüya Tabirleri

Harman Ve Harman Yerl

Rüya Yorumlama Sanatı

Rüyada harman, uzun bir mesguliyetle biriktirilen mala işaret eder.

Bazi tabirciler, harman, sahibine baskasinin kazancindan isabet edecek mala, yahut, ögrenecegi ilme işaret eder, demislerdir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada harman yeri görmek zahmetle kazanilan mal ile yorumlanır.

Bir harman yeri satin aldiğini veya kendi-sine birinin hediye ettiğini gören idareli bir kadınla evlenir. Harman dövdügünü gören, para artirmaya çalisir. Harmaninin yandiğini görmek mal ve nimet cihetinden felakete delalet eder. ... Rüya Yorumlama Sanatı

Hayvan Ağılı (hayvanların Konulduğu Yer)

Rüya Yorumlama Sanatı

Rüyada hayvan ağılı görmek, nimete, rızka, bekâr için evlenmeye delâlet eder.

Buranın yıkıldığını görmek ölüme alâmettir. ... Rüya Yorumlama Sanatı

Hiyeroglif Yazısı

Rüyalar ve Yorumları

Rüyada bir kitabede veya bir ki-tapta hiyeroglif yazisi görmek, bir çok meselelerinizin çözüm beklediğine ve bunlarin içinden nasil çikacağinizi düsündügünüze işarettir. Hayatinizi degistirmeden daha iktisatli bir program çizerek bu çikmazdan yavas ,yavas çikacağiniz gerektiğini unutmamaniz lüzumu, bu rüyanin medlulü içinde bulunmaktadir. ... Rüyalar ve Yorumları

Issız Yer

Rüyaların Anlamı

Bir kimsenin rüyada ıssız bir yer görmesi: “En ıssız ev, orada sirke bulunmayan evdir. ” hadis-i şerifince ev halkının katıksız kalmasına, üzüntü, keder ve sıkıntıya delâlet eder. ... Rüyaların Anlamı

Issız Yer

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada ıssız bir yerde kaldığını görmek üzüntü ve kedere düşmeye, rüya sahibinin ailesinin maddi sıkıntı içine düşmesine ve muhtaç duruma gelmesine, yolunu şaşırmaya işaret eder.

Rüyada ıssız yerden çıktığım görmek ise bu rüyanın tam tersiyle yorumlanır, bu rüyayı gören kimse sıkıntılarından, üzüntülerinden, gelecek olan musibetlerden kurtulur ve feraha erer... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Issız Yer

Rüyalar Kitabı

İnsansız yerler dünyanın sonuna, Issız yerler üzüntü, keder ve yalnızlığa, geçim sıkıntısına delalet eder. ... Rüyalar Kitabı

Issız Yer

İslami Rüya Tabirleri

Rüyada issiz bir yer görmek üzüntü, keder ve sıkıntıya işarettir. ... İslami Rüya Tabirleri

Jartiyer

Rüyalar ve Yorumları

Sıkıntıdır. Kişinin eşinden veya sevgilisinden sıkıntı duyacağına işaret eder.

Rüyada jartiyer görmek gizliliğe tabir olunur. Çorabınıza bir jartiyer taktiğinizi görmek bir sırrınızı saklamaya çalıştığınıza,başkasının bir jartiyerini görmeniz başkasına ait bir sırrı öğrendiğinize işarettir. ... Rüyalar ve Yorumları

Jartiyer

Rüyaların Anlamı

Sıkıntıdır. Kişinin eşinden veya sevgilisinden sıkıntı duyacağına işaret eder.

Rüyada jartiyer görmek gizlilige tabir olunur. Çorabiniza bir jartiyer taktiğinizi görmek bir sirrinizi saklamaya çalistiğiniza,baskasinin bir jartiyerini görmeniz baskasina ait bir sirri ögrendiğinize işarettir. ... Rüyaların Anlamı

Kesim Yeri

İslami Rüya Tabirleri

Deri, kamış vb. şeylerin üzerinde kesildiği maktayı görmek boşta gezen kimse için işe, diğerleri için mihnet ve sıkıntıya, bir meselede söylenecek sözü, ileri sürecek bir fikri olmaya delalet eder. ... İslami Rüya Tabirleri

Kilitli Ve Kapalı Yerleri Açmak

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada kilit ve kapali yerleri açmak, güçlükleri kolaylastirmaya ve geçimini kolay saglamaya delalet eder. ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kuruyan Yer

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada daha önce yaş olduğu halde sonradan kuruyan yeri görmek, bir mübarek âyetin işaretince korkudan emin olmaya delâlet eder.

Rüyada kuraklıktan dolayı hasta olduğunu görmek, sıkıntıya duçar olmak, rüya sahibinin Allahu Teâlâ’nın rızasının dışına malını harcamasına, borcunu ödemekten kaçındığı için de, üzerine Allah’ın azabının ineceğine alâmettir. ... Büyük Rüya Tabirleri

Kuruyan Yer

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada önceden yas olduğu halde sonradan kuruyan yeri görmek «Andolsun ki, biz Musaya «kullarimla geceleyin yola çik da (düsmanlarin) yetismesinden korkmayarak (bogulmanizdan) da endise etmeyerek onlar» denizde kuru bir yolaç» diye vahyetmisizdir. » (Sürei Taha, ayet 77) mealindeki ayet işaretince, korkudan emin olmaya delalet eder. Bir kimsenin rüyada kurakliktan dolayi hasta görmesi, o sahsin Allah (C. C. ) in rizasinin disinda malini sarfetmesine, halktan para alip harcamasina ve borcunu ödemedigi için de, üzerine Allah (C. C. ) m azabinin ineceğine delalet eder. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Pazar / Pazar Yeri

Rüyaların Anlamı

Bakınız; Çarşı ve Pazar. ... Rüyaların Anlamı

Pazar Yeri

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada pazar yeri görmek hacca gitmeye ve kazanç elde etmeye, pazarda alışveriş yapmak Allah yolunda cihat etmeye, iş ve sosyal hayatınızda büyük gelişmeler olacağına işaret eder. ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Pazar Yeri

Rüyalar Kitabı

Rüyada pazar yeri görmek, menfaat, savas, fitne, imtihan, geçim, is ve durgunluga işarettir. ... Rüyalar Kitabı

Sebzeli Yer

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Nablusî demiştir ki: -Rüyada sebzeli yeri görmek, keder ve üzüntülü bir kısım erkeklere delâlet eder.

Rüyada kendi bostanından bir deste sebze topladığını gören kimseye zevcesinin yakınları tarafından şer ve düşmanlık gelir.

Rüyada deste ile sebze görmek, rüya sahibini serden sakındırması için korkutmaktır.

Rüyada sebzenin kuru halini görmek, kendisiyle malların İslah edildiği bir mala delâlet eder. ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Sebzeli Yer

Rüyalar Kitabı

Rüyada sebzeli yeri görmek, üzüntülü birtakim erkeklere delalet eder.

Rüyada bostanindan bir deste sebze topladiğini gören kimseye haniminin yakınlari tarafindan ser ve düsmanlik gelir.

Rüyada deste ile sebze görmek, rüya sahibini serden sakindirmasi için korkutmaktir. Sebzenin kurusu kendisiyle mallarin islah edildigi bir maldir.

Bazi tabirciler sebzeler, üzüntü ve kederdir, dediler. ... Rüyalar Kitabı

Sert Yer

Rüyalar Kitabı

Rüyada önce sert bir yerde bulunduktan sonra yumusak bir yerde gören kimsenin, islerinin kolaylasmasina, musibetlerden kurtulmasina ve güçlükten kolayliga kavusmasina işarettir. önce yumusak bir yerde bulunduktan sonra sert bir yerde görse, üzüntü, keder, siddet ve durumunun durgunluguna işarettir.

Bazen de bu sert yeri görmek, issiz kalmaya ve uzun ömürlü olmaya ayrica takvaya da işarettir. Sert ve kati yer görmek, bazen sapıklık, bid'at gayri mesru seylerde taassup göstermeye işarettir. Sert ve kati yeri görmek zekasizliga;yumusak yer de, zeka ve hafizaya işarettir. ... Rüyalar Kitabı

Sulu Ve Çimenli Yerler

Rüyalar ve Yorumları

Rüyada görülen ve taninmayan çayirli ve çimenii ve sulu yerler din ve islamdir. Yer yüzünde görülen her yeşilligin tabiri de böyledir.

Bazilari da, bir kimse rüyada sulu, çayirli ve çimenli yer görse, o kimse aniden rahatsizlanir, dediler.

Bir ölünün rüyada güzel bir bahçede görülmesi onun cennette olmasina işarettir. Yesillik ve sulu yerler dünyaya ve dünyam ziynetine, mal ve çeyizi çok olan zevceye işarettir. Nebatat ancak yeşillikle bilinen meçhul bir çayir, Islama işarettir.

Bazen de bu rüya, Peygamberimizin kabri serifi, zikir halkasi, hayırlı topluluklar, hayırlı kimselerin kabri ve Allah-u Teala Hazretleri'ne ibadet edilen faziletli bir yere işarettir.

Bazen de sulu ve çimenlik yerleri görmek, Kur'an-i Kerime, ilim ve hikmet kitabina, bazen de cennete işarettir.

Bir kimse rüyada çimenli ve sulu yerden kirli ve tozlu bir yere çiksa, o adam Sünnetten bid'ata, yahut ibadetten masiyete geçer.

Bir kimse sulu bir bahçe içerisinde olduğu ve onun meyvelerinden yediğini görse, eğer bu rüya hac zamaninda ise o kimse hacca gider. Ve bu rüyayi kafir görse Müslüman olur. Günahkar bir kimse görse tövbe istigfar eder.

Eğer bunlardan degilse, rüyayi gören, cuma namazi veya cenaze namazi kilmak gibi hayırlı bir is yapar. ... Rüyalar ve Yorumları

Tenha Yer

Rüya Yorumlama Sanatı

Bakınız; Issızlık / Issız Yer. ... Rüya Yorumlama Sanatı

Vestiyer

İslami Rüya Tabirleri

Rüyasında vestiyer gören kimse, etrafındakiler tarafından eli açık kimse olarak tanınıyor demektir.

Bu özelliğinin sıksık suiistimal edileceğine işaret eder. ... İslami Rüya Tabirleri

Vestiyer

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyasında vestiyer gören kimse, etrafındakiler tarafından eli açık kimse olarak tanınıyor demektir.

Bu özelliğinin sık sık suiistimal edileceğine işaret eder.

Rüyasında vestiyer gören kimse, etrafındakiler tarafından eli açık kimse olarak tanınıyor demektir.

Bu özelliğinin sık sık suiistimal edileceğine işaret eder.

Rüyada vestiyere herhangi bir esya birakmak, gizli sirlarin açiga çik-masina işarettir. ... Büyük Rüya Tabirleri

Yer

İslami Rüya Tabirleri

Rüyada yer, yani zenim görmek, korkudan emin olmaya, zenginlik ve mala delâlet eder. ... İslami Rüya Tabirleri

Yer

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada yer görmek, o görülen yerin şeref ve kıymetine, madde ve cevherine göre tâbir edilir. Meselâ rüyada Arafatta hacıların vakfeye durdukları yeri görmek, af ve mağfirete, duaların kabulüne, helal ve geniş rızka, dinde salâha delâlet eder.

Rüyada mahşer yerini görmek, korku ve şiddetten emin olmaya, vaadini yerine getirmeye, sırları gizlemeye, fakirlikten sonra zenginliğe delâlet eder.

Bazı kere de rüyada mahşer yerini görmek, nefsi hesaba çekmeye, hidayet ve tevbeye, nasibi az bir rütbeye delâlet eder.

Rüyada yerin yarıldığmı görmek, haram ve bidatlarm, günah ve kötülüklerin aşikâre işlenmesine delâlet eder.

Bazı kere de yerin yarılması, o yer için iyi ve hayra işarettir.

Bir kimsenin rüyada yer görmesi, ilme, güzel ve düzgün söz söylemeye, dünyaya, ahirete ve orada geçen ömre delâlet eder.

Rüyada kendisinin toprak olduğunu görmek, insanlar arasında kadr ve kıymetinin yüce olmasına delâlet eder. Çünkü ilk peygamber ve ilk insan topraktan yaratılmıştır.

Bir adamın rüyada kıtlık yerden çıkıp bolluk ve bereketli yere gittiğini görmesi, bidatten Sünnet-i Seniyye’ye geçmeye delâlet eder.

Rüyada yerin kendisini yuttuğunu ve fakat batmadığını görmek, uzak bir yolculuğa delâlet eder.

Rüyada yerin kendisi için durulduğunu görmek ise, rüya sahibinin ölümüne işarettir.

Bir kimsenin rüyada eliyle veya başka bir nesneyle yeri dövdüğünü görmesi, ticaret için sefer etmeye alâmettir.

Bazı kere de rüyada yer görmek, o yerin genişliği, büyüklüğü, darlığı ve küçüklüğü nisbetinde o yere sahip olan kişinin dünyalığına delâlet eder.

Rüyada yer yarılıp içinden bir hayvan çıktığını ve kendisi ile konuştuğunu görmek, hayret edilecek bir hadise ile karşılaşmaya işarettir. Yine rüyada yerin yarıldığını ve oradan yartıcı bir hayvanın çıktığını görmek, zalim bir hükümdarın zuhuruna delâlet eder. Yerden yılanın çıkması da böyledir.

Bir kimsenin rüyada yerin yarıldığını ve içinden nebatlar çıktığını görmesi, o yer halkının bolluk ve ucuzluğa nail olacaklarına delâlet eder. Yine bir kimsenin rüyada eli ile yeri durduğunu görmesi, mal ve mülke nailiyete delâlet eder.

Rüyada kendisi için yerin yarıldığını görmek, uzun ömre delâlet eder.

Rüyada bir yer üzerinde oturduğunu görmek, o yerde iktidar-lı, kuvvetli ve nüfuzlu olmaya alâmettir.

Bir kimsenin rüyada bir yere mâlik olduğunu görmesi, bekâr ise evlenmeye, evli ise çocuğunun dünyaya gelmesine veya mirasa konmaya delâlet eder.

Rüyada yeri yediğini görmek, rüya sahibinin o yerde çalışarak kazancından büyük fayda elde etmesine işarettir.

Bir kimsenin rüyada ekilecek arazi görmesi, o arazinin ekilip biçilmesine, ziraatına ve mahsulüne, bolluğuna, kıtlığına, güzel kokan nebatlara ve çiçeklere delâlet eder. ... Büyük Rüya Tabirleri

Yer

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada yer görmek ilim öğrenmeye, güzel söze; yerin yarıldığmı görmek o yerin imar olacağına, bereketli olacağına; bir yere sahip olmak evleneceğinize; rüyada yere batmak uzak yolculuğa çıkmaya, kendisi için yerin yarılması ömrün uzun olmasına işaret eder. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Yer

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Rüyada görülen yerin tabiri, o yerin seref ve kabiliyetine, madde ve cevherine göredir. Mahser yerinl görmek, sirlari gtzlemeye, fakirlikten sonra zenginlige. korkudan emniyete ve vadini yerine getirmeye işarettir. Bazen güzel ve bekar kariya, nasibi az büyük bir rütbeye, hidayet vetövbeye işarettir.

Ekilecek bir araziyi görmek, o arazinin ekilip biçilmesine,ziraatina ve mahsülüne, bolluguna, kitliğına, ziraat aletlerine ve ekincilige veo arazide mu'tad olarak biten seylere ve güzel kokan nebatata işarettir. Bilinmeyen bir yeri görmek, anaya, çocuga, koca ve kariya, ortaga ve emniyetli miras, ev ve hayvan gibi malik olduğu seylere; yatak, sergi, hali vekeçe gibi üzerine oturdugu seylere işarettir. Yer, zina edenlerin, zamparalarin ve (asiklarin evlerine ve her çesitoyunlarina işarettir. Yer, söz gezdirip koguculuk yapan ve sir gizlemeyenkadina işarettir. Yer, mücadele ve düsmanliga veya ilim ve güzel ve düzgünsöz söylemeye işarettir. Yer dünyaya, gök de ahirete işarettir. Bazen yer ve gök, Allah'tan baska hiç kimsenin birlestirmeye muvaffakolamayacagi kumalara işarettir,Yerin yanidiğini görmek, bid'atlarin, haram ve kötü olan seylerin asikareyeçikmasi ile tabir edilir.

Bazen de yerin yarilmasi, o yerin iyiliğine, bereketlive bitek olmasina işarettir. Yerin, bulundugu halden uzun ve genis olmasi,hapiste olanin serbest birakilacağına, hamile kadınin doguracağına ve rizka işarettir.

Eğer bir kimse kendisinin bir çöle sahip görse fakir veyaçocugu olmayan bir kadınla evlenir. Bazen de yer, saltanat sahibi bir hükümdara veyahut ölüm ve hayata, rizkaveya o yerde iyi-kötü isler isleyen kimseye işarettir. Bir yere sahip gören, bekar ise evlenir ve çocugu olur, yahutbirisine ortak olur ya da mali ve sirliligi ile bir kimseye emniyet meydanagetirir veya mirasa nail olur, yahut bir ev kiralar veya satin alir. Ya da birbinek satin alir.

Rüyayi gören hasta ise hastaligindan kurtulur ve o yerdekinzkini alir.

Eğer yer genis, manzarasi güzel olursa rüya sahibinin o yerdekiameli güzel olur.

Eğer yer üzerinde hayvan iasesi ve çürümüs kemikler vediger pislikler görürse, rüya sahibinin o yer üzerindeki ameli kötüolur. Yerin sallandiğini görmek, hamile olan kadınin çocugunu düsürmesi ile tabir edilir. Yerin, üzerinde olan seylerle battiğini görmek, Allah'aitaattan gaflete işarettir. Eğer yerin bakir, tunç, demir ve tasa döndügünü görse, bu rüya, bazen rüyasahibinin haniminin zor doguracağına veyahut o kimse sanatindan baska birsanata geçeceğine, kazancindan baska rizka nail olacağına veya bir madenbulacağına işarettir. Yer yanlip kendisinl yuttugunu gören kimsenin rüyasiutanmasina ve sebeplerin güçlenmesine, bazen de yolculukta bulunmasinaveya hapsedilmesine ya da deli olmasina işarettir. Sahraya benzeyen ve bilmedigi, düz ve genis bir yerde bulundugunu görenkimse acele olarak yolculuga çikar. Bir kimse bir yerde oturdugunu görse o kimsenin o yerde iktidarli, kuvvetlive nüfuzlu olmasina işarettir. Eliyle veya baska bir seyle yeri dövdügünü gören kimse ticaret için yolculukeder.

Bir kimse kendisinin kitlik yerden çikip bolluk olan yere gittiğini görse,bid'attan Sünnet-i Seniyyeye geçer. Yolculugu arzu eden kimse bir yerden çikip diger yere gittiğini görse arzuettigi yolculugu tahakkuk eder. Yolculuktaki hali ise rüyada gördügü yerinucuzluk, bolluk veya kitlik ve darligi nispetinde olur,Bu rüyayi gören bir sehrin idarecisi ve hakimi ise bu görevinden alinir. Bir kimse bir yeri satip baska bir yere çiktiğini görse hasta ise ölür, zenğinise fakir olur. Yer üzerinde ayağinin kaydiğini yahut topraktan elinisilkelediğini gören kimse fakirlesir, eğer hasta ise ölür ve topraga girer. Yeryüzünde kaybve orada da herhangi bir çukurun olmadignigörse, dünyayi taleb etmek maksadi île yolculuga çikar ve bu yolculugundaölür. Kendisi için yerin yanidiğini gören kimsenin ömrü uzun olur,Bir kimse kendisini yerin yuttugunu fakat yere batmadiğini görse uzak biryolculuk yapar.

Bir kimsenin rüyasında yerin sallandiğini yahut battiğinigörmesi, o yere bir bela eriseceğine yahut o yere çekirge musallatolacağına, ya da dolu düseceğine yahut kitlik veya siddetli bir belaninmeydana çikmasina işarettir. Yer görmek, yerin genisligi, büyüklügü, darligive küçüklügü nispetince o yere sahip olan kimsenin dünyaliğına işarettir. Bilinen bir yeri görmek, bulundugu sehir ve o sehrin ahali ve sakinlerineişarettir. Yeri kazdiğini ve ondan da yediğini gören kimse hile ile mala nailolur. Çünkü kazmak hiledir. Yerin darligi geçim darligidir.

Rüyada yere batmak, meydana gelecek korku ve tehdiddir.

Bir kimsekendisinin yere battiğini görse, azaba düser. Yerin bir tarafinin yarilip yineyere batmasi ora halkina isabet edecek siddetli bir hastaliga, yahut oradaçekirge, dolu, kitlik, pahalilik v. s. gibi meydana çikacak afet ve belayaişarettir.

Bir kimse kendisini, yerin yuttugunu görse, eğer serli kimse ise onabir azap erisir, yahut gidip geri dönmemesinden korkulan uzak bir yolculukyapar.

Rüyada hiçbir çukur olmaksizin yere battiğini, derine gittiğini vehatta kendisinin bir daha oradan çikamayacagim zannettiğini gören kimse,dünyayi istemekle aldanir. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Yer / Yeryüzü

Rüya Yorumlama Sanatı

Bir yerin tabiri, oranın değerli olup olmamasına, verimliliğine, madde ve... Rüya Yorumlama Sanatı

Yer Altı

Rüyalar ve Yorumları

Rüyada yeraltında olduğunu görmek, bir konuyu olduğundan çok büyüttüğünüzü bildirir. ... Rüyalar ve Yorumları

Yer Elması

Rüyaların Anlamı

Rüyada yer elması görmek, feyiz ve berekete delâlet eder.

Bazan da bu rüya, üzüntü, meşakkat, şiddet ve sıkıntıya işarettir. Yer elması, mal, mülk ve rızık ile de tâbir edilir. ... Rüyaların Anlamı

Yer Elması

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada yer elması görmek sağlığınızın iyi olduğuna, beklemediğiniz bir yerden hediye alacağınıza, bazen bu rüya çekilecek sıkıntı ve cefaya da işaret eder. ... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Yer Elması

Rüyalar Kitabı

Yerelmasi görmek, patates gibi tabir olunur.

Bir baska rivayete görede: Rüyada yer elmasi görmek, rüya sahibinin çekecegi sıkıntıya , işarettir. ... Rüyalar Kitabı

Yer Elması

İslami Rüya Tabirleri

Çekilecek sıkıntı ve zahmetlere delalet eder. Ciddi birisinin vereceği kısmettir. ... İslami Rüya Tabirleri

Yer Mantarı

Büyük Rüya Tabirleri

Bir kimsenin rüyada yer mantarı yediğini görmesi, helal mala ve rızka delâlet eder.

Rüyada yer mantarı görmek, ileri gelen kimselerin sevdiği, kerem ve vefa sahibi bir adama delâlet eder.

Bazı kere de yer mantarı, kendisinde hayır olmayan bir kadına delâlet eder. ... Büyük Rüya Tabirleri

Yer Mantarı

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Bakınız; Mantar.

Rüyada yer mantari görmek, ileri gelen kimselerin sevdigi vefali bir kimsedir.

Bazi tabirciler, yer mantari kendisinde hayir olmayan bir kadındır, dediler.

Eğer yer mantari büyük olursa kadınlar taratindan bir nzka delalet eder.

Rüyada yer mantari yediğini gören kimse helalindan mal kazanir. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Yer Sarsıntısı

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Bakınız; Deprem. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Yer Ve Mekan

Rüya Yorumlama Sanatı

Bir yerin tabiri, oranın değerli olup olmamasına, verimliliğine, madde ve Geniş yer geçim genişliğine, dar yer geçim zorluğuna, Verimli yer hayırlı eş ve dünyalığa, güzel amele, Verimsiz yer üzüntü ve kedere, ahireti kazandıracak amelleri az işliyor olmaaya, Yerleşim alanlarına yakın yer (arazi) zengin olmaya, uzağa düşen yer zorluk ve mihnete; Bir yere sahip olmak yahut orayı satın almak bekar için evlenmeye, evli kimse için iş kurmaya, hasta için iyileşmeye; Yerin taşa, bakır, tunç ve demir gibi madenlere dönüştüğünü görmek başka bir kazanç ve meşgale yöntemlerine, Yeşil ve verimli alanlar, sulak yerler din ve dünya güzelliğine; Yer ve toprak insanın din ve dünyasına; kişinin ahiret için yapıp ettiklerine, Bilinen yer, o yer üzerinde tasarruf hakkınasahip olan kimseye, Bilinmeyen yer insanın anne ve babasına, eş ve çocuklarına, ortağa, güvinliu mirasa, yaygı ve sirgilere, döşek, yatak ve evin diğer eşyasına, binite ve evin kendisine; Yer ve mekan, her türlü insanın yerleştiği ve eyleştiği ya da yaşadığı yer ve mekanlara; Yer ve toprakta meydana gelen olumlu değişmeler insan için hayra ve iyiliğe, daralma ve diğer ulumsuzluklar üzüntü ve şerre delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Toprak, Toprak Kazmak, Yere Batmak, Yerin Yarılması, Köy, Şehir,Tarla. . .

Deprem. ) ... Rüya Yorumlama Sanatı

Yer Yarılması

Rüyalar ve Yorumları

Rüyada bir yerin yarılıp ortadan ikiye bölündüğünü görmek o yere bir belanın geleceğine; yerin yarılıp bütün her şeyi içine alıp kapandığını görmek büyük bir hadiseye ya da bu rüya o yerin bereketli olmasına işaret eder. ... Rüyalar ve Yorumları

Yer Yarılması

Rüyaların Anlamı

Kirmani'ye göre; topragin yarilip çöktügünü görmek, o yere bir zalim kisi tarafindan bela gelmesine, yahut yokluk ve çekirge istilasina; düsmandan korku gibi büyük bir musibet olmasina; topragin yarilip çöktügünü ve kendisinin içine düstügünü görmek, basina bela geleceğine, yahut geri gelemeyecegi bir yolculuga çikmasina delalet eder. Yer yarilip üzerindeki binalari yuttuktan sonra yine birlestiğini görmek, o yerde büyük bir felaket olacağına ve birçok kisinin öleceğine; topragin çöküp üstündeki agaçlari yuttugunu görmek, taun veya kolera gibi bir felaketle birçok insanin öleceğine delalet eder. ... Rüyaların Anlamı

Yer, Zemin

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Çağdaş Ulema: Yerin siyah olduğunu görmek; üzüntü ve kedere…

Yerin sarı olduğunu veya güneşin yere ışıdığını görmek; mutluluğa…

Yere oturduğunuzu ve yerin soğuk olduğunu görmek; sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğine…

Yere uzandığınızı ve güneşlendiğinizi görmek; bir grupla geziye çıkacağınıza ve güzel vakit geçireceğinize işarettir.

... Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Yere Batmak

Rüyalar Kitabı

Bir kimsenin rüyada yere battığını görmesi, devlet reisi tarafından erişecek korku ve şiddete delâlet eder.

Rüyada kendisinin yere battığını görmek, azab ile tâbir edilir.

Bazı kere de rüyada yere batmak, çok uzak bir yolculuğa delâlet eder. Yine yere batmak, muhabbet ve vecd ehli için keşif ve kerametin zuhuruna delâlet eder.

Nablusî demiştir ki: -Rüyada yerin bir tarafının yarılıp yine yere batması o yer halkına isabet edecek şiddetli bir hastalığa yahut orada çekirge, dolu, kıtlık, pahalılık v. s. gibi meydana çıkacak âfet ve belaya delâlet eder. ... Rüyalar Kitabı

Yere Batmak

İslami Rüya Tabirleri

Sevgi ve muhabbet ehli için yere batmak keşif ve keramete, fasık ve günahkar kemsiler için yanetim ve diğer taraflardan gelecek azap ve gazaba ya da yuzun yolculuğa delalet eder.

Rüyada yere batmak, sultan tarafindan meydana gelecek korku ve tehdiddir.

Bir kimse kendisinin yere battiğini görse, azaba düser. Yerin bir tarafinin yarilip yine yere batinasi ora halkina isabet edecek siddetli bir hastaliga yahut orada çekirge, dolu, kitlik, pahalilik v. s. gibi meydana çikacak afet ve belaya delalet eder.

Bir kimse kendisini, yerin yuttugunu görse, eğer serli kimse ise ona azap erisir, yahut gidip geri dönmemesinden korkulan uzak bir yolculuk yapar.

Rüyada yere batmak, pek uzak bir yola çikmaya veya yerin delalet ettigi bir kimseye muhabbet yahut akrabalik ya da diger bir sebeple iliski kurmaya delalet eder.

Rüyada yere batmak, muhabbet ve vecd ehli için kesif ve kerametin zuhuruna delalet eder.

Rüyada hiçbir çukur olmaksizin yere battiğini, derine gittiğini ve hatta kendisinin bir daha oradan çikamayacağini zannettiğini gören kimse, dünyayi istemekle aldanir.

Bu durum içerisinde ve tehlikede olarak ölür. ... İslami Rüya Tabirleri

Yerin Yarılması

Büyük Rüya Tabirleri

Bereket meydana gelmesine, iyiliklerin ortaya çıkmasına; Bazen yerin yarılması bid'atların, haram ve kötülüklerin ortaya çıkıp yayılmasına delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Yer / Yeryüzü, Deprem, Toprak. ) ... Büyük Rüya Tabirleri

Yerin Yeşillenmesi

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Bir kimsenin rüyada yeryüzünün yeşillendiğini ve her tarafın çimenlerle dolduğunu görmesi, evli ise zevcesinin hamileliğine ve çocuk sancısından dolayı kıvranmaya delâlet eder.

Bekâr bir kimsenin bu rüyayı görmesi, iffetli bir hanımla evlenmeye işarettir. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Yerin Yeşillenmesi

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Rüyada yeryüzünün yeserdiğini görmek, haniminin hamile olduğuna işarettir. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Yerküre

Rüya Yorumlama Sanatı

Çağdaş Ulema: Yerküreyi görmek; bekarsanız pek yakında mutlu bir evlilik yaşayacağınıza, evliyseniz psikolojik olarak sizi rahatlatacak bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir.

... Rüya Yorumlama Sanatı

Yerleşim Alanı

Rüyalar ve Yorumları

Bakınız; Köy, Şehir. ... Rüyalar ve Yorumları

Yıkık Dökük Yer

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Bakınız; Virane. ... Rüya Tabirleri Sözlüğü

Yıkık Yer

Rüya Yorumlama Sanatı

Rüyada yıkık bir ev veya yıkık bir yer görmek, hakkınızda arkanızdan bazı hoş olmayan sözler söylendiğine ve bunları işittiğiniz için gönlünüzün kırıldığına ve oldukça üzüldüğünüze işarettir. ... Rüya Yorumlama Sanatı

Yüksek Yer

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada kendini çok yüksek bir yerde görmek makam ve mevkinin artmasına, kazancın çoğalmasına, feraha ve rahata ermeye, maddi bakımdan rahatlamaya işaret eder. ... Büyük Rüya Tabirleri

Yüksek Yer

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada çok yüksek bir yerde mesela bir dagin zirvesinde bulundugunuzu görmek, mevki ve rütbenizin artacağına. memur veya isçi iseniz ücretinizin fazlalasacağına, tüccar iseniz kazancinizin artacağına, ev kadın iseniz esinizin kazancinin artmasi ile refah seviyenizin yükseleceğine delalet eder. ... Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Benzer Aramalar